דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הסבת אקדמאים להוראה המכללה האקדמית בוינגייט

המכללה האקדמית בוינגייט מעמידה תכנית להסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני.

כאקדמאים מתחומי דעת אחרים או אנשי הוראה המבקשים לשנות או להרחיב הסמכתם ועיסוקם, שאלנו עצמנו – למה חינוך והוראה? ואם הוראה למה חינוך גופני? ואם כבר חינוך גופני אז היכן ובאיזו תכנית?

שאלות אמיתיות של אנשים בוגרים ומתלבטים באשר להמשך דרכם. והתשובה לכך? ראשון ראשון ואחרון אחרון...

למה חינוך?

כי החינוך הוא במידה רבה כמו תהליך הליבה לתיקון או השתפרות, על השביל לחברה בריאה ויוצרת. החינוך הוא הדרך לעצב ולפתח את דורות העתיד, לחנכם להיות אנשים טובים וראויים ועם הכלים ללמד את עצמם, תוך מיצוי יכולותיהם האישיות.

ולמה חינוך גופני?

כי החינוך הגופני הוא תחום של הקניית ידע וחינוך הגוף, וניתן להשיג בו יעדים רב-תכליתיים ומשולבים בתחומי ההתפתחות של הילד והמתבגר – התנועתי, ההכרתי, החברתי, הרגשי – כל אלה גם יחד, בגדר תשתית לכישורי חיים.

ומאיפה מתחיל השביל?

מנקודת ההתחלה מן הסתם. וזו היא המכללה לחינוך והוראה, בפרט המכללה לחינוך גופני, שמהווה את נקודת המפגש הראשונה (כאנשי הוראה) עם מערכת החינוך ועם המקצוע. ואז תעלה השאלה – באיזו תכנית?

התכנית צריך שתשען על שני אדנים רחבים – האחד "אקדמיה לספורט" והאחר "בית ספר לחינוך" – את השילוב המאוזן והראוי לשני אלה ניתן למצוא במכללת וינגייט.

מחד – אקדמיה לספורט המובילה בתחומה המקצועי. מאידך – מכללה לחינוך הדוגלת בתהליך מעורר השראה ולמידה משמעותית.

בלימודי הסבת אקדמאים במכללה האקדמית בוינגייט מתקיימים כאמור שני אלה גם יחד, וכל זאת בסביבת לימודים מקצועית, פתוחה ומזמינה המקיימת את יסודות החופש האקדמי. זאת ועוד, במסלול הכשרת האקדמאים נהנים הלומדים מיחס אישי ומתכנית אישית מותאמת. לרוב (למעט קורסי מבוא ויסוד) הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות יחסית, וכתת הפדגוגיה (בשלב ההתנסות המעשית) אף מורכבת מתלמידי מסלול ההסבה כקבוצה. בנוסף, גם הלומדים במסלול הכשרת אקדמאים זכאים להתמחות במגמה (המקנה תעודה נוספת), תעודת מדריך מרכזי כושר ובריאות, וכן אפשרות לתעודת מדריך ענפי (ספורט) – כך שלבד מן ההסמכה להוראת מקצוע החינוך הגופני – תכנית ההסבה במכללת וינגייט מקנה את כלל הזכאויות כלומדים מן המניין.

כל אלה הביאו אותנו לבחור בדרך החינוך, בהוראת החינוך הגופני בפרט, ובמכללת וינגייט כמוסד המועדף לרכישת המקצוע והקנייתו.

בהצלחה.

מאמרים רלוונטים נוספים

עזרה בדרך: כמה עזרים טכנולוגיים מתקדמים לשיקום לאחר אירוע מוחי

27/01/2014

קרא עוד

פעילות גופנית ומים- איך זה רץ ביחד?

27/05/2014

קרא עוד

למה צריך מאמן כושר אישי?

05/09/2012

קרא עוד

הכל על שתיית מים ופעילות גופנית

01/06/2014

קרא עוד

קורס: "הספורט כמגשר בין תרבויות – מחקר מודרך"

28/01/2014

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל בוינגייט

25/06/2013

קרא עוד