דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הסבת אקדמאים להוראה - המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מעמיד תכנית להסבת אקדמאים להוראת החינוך הגופני.

כאקדמאים מתחומי דעת אחרים או אנשי הוראה המבקשים לשנות או להרחיב הסמכתם ועיסוקם, שאלנו עצמנו – למה חינוך והוראה? ואם הוראה למה חינוך גופני? ואם כבר חינוך גופני אז היכן ובאיזו תכנית?

שאלות אמיתיות של אנשים בוגרים ומתלבטים באשר להמשך דרכם. והתשובה לכך? ראשון ראשון ואחרון אחרון...

למה חינוך?

כי החינוך הוא במידה רבה כמו תהליך הליבה לתיקון או השתפרות, על השביל לחברה בריאה ויוצרת. החינוך הוא הדרך לעצב ולפתח את דורות העתיד, לחנכם להיות אנשים טובים וראויים ועם הכלים ללמד את עצמם, תוך מיצוי יכולותיהם האישיות.

ולמה חינוך גופני?

כי החינוך הגופני הוא תחום של הקניית ידע וחינוך הגוף, וניתן להשיג בו יעדים רב-תכליתיים ומשולבים בתחומי ההתפתחות של הילד והמתבגר – התנועתי, ההכרתי, החברתי, הרגשי – כל אלה גם יחד, בגדר תשתית לכישורי חיים.

ומאיפה מתחיל השביל?

מנקודת ההתחלה מן הסתם. המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) לחינוך גופני, שמהווה את נקודת המפגש הראשונה (כאנשי הוראה) עם מערכת החינוך ועם המקצוע. ואז תעלה השאלה – באיזו תכנית?

התכנית צריך שתשען על שני אדנים רחבים – האחד "אקדמיה לספורט" והאחר "בית ספר לחינוך" – את השילוב המאוזן והראוי לשני אלה ניתן למצוא במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

מחד – אקדמיה לספורט המובילה בתחומה המקצועי. מאידך – מכללה לחינוך הדוגלת בתהליך מעורר השראה ולמידה משמעותית.

בלימודי הסבת אקדמאים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מתקיימים כאמור שני אלה גם יחד, וכל זאת בסביבת לימודים מקצועית, פתוחה ומזמינה המקיימת את יסודות החופש האקדמי. זאת ועוד, במסלול הכשרת האקדמאים נהנים הלומדים מיחס אישי ומתכנית אישית מותאמת. לרוב (למעט קורסי מבוא ויסוד) הלמידה מתקיימת בקבוצות קטנות יחסית, וכתת הפדגוגיה (בשלב ההתנסות המעשית) אף מורכבת מתלמידי מסלול ההסבה כקבוצה. בנוסף, גם הלומדים במסלול הכשרת אקדמאים זכאים להתמחות במגמה (המקנה תעודה נוספת), תעודת מדריך מרכזי כושר ובריאות, וכן אפשרות לתעודת מדריך ענפי (ספורט) – כך שלבד מן ההסמכה להוראת מקצוע החינוך הגופני – תכנית ההסבה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מקנה את כלל הזכאויות כלומדים מן המניין.

כל אלה הביאו אותנו לבחור בדרך החינוך, בהוראת החינוך הגופני בפרט, ובמרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) כמוסד המועדף לרכישת המקצוע והקנייתו.

בהצלחה.

מאמרים רלוונטים נוספים

חוויית סולו במסע – להיות לבד בשטח...

07/06/2015

קרא עוד

השפעת החימום, המתיחה הקבועה והמתיחה התנועתית על הגמישות והביצוע הספורטיבי

25/11/2014

קרא עוד

סוללים את העתיד

27/03/2018

קרא עוד

בידוד מתוך בחירה – מחשבות על בידוד בימי קורונה

03/06/2020

קרא עוד

טיפול בהתמכרות להימורים

02/10/2014

קרא עוד

מדריכי כדורגל

28/08/2013

קרא עוד