דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

| | 27/04/2021

סמינר הכנה ישראלי פלסטיני בנושא סל-גל כדור סל בכיסאות גלגלים לנוער עם וללא מוגבלות

במהלך 18 – 19 לדצמבר 2009 התקיים במרכז הספורט לנכים של אילן ברמת גן סמינר ייחודי במהלכו נתנה הדרכה לשני מדריכים מבית ג'אלה, עיירה פלסטינית ליד ירושלים, ומדריך מכפר מנדא, עיירה ערבית בצפון ישראל בנושא אימון נוער עם וללא מוגבלות בכדור-סל על כיסאות גלגלים. הפעילות התקיימה במסגרת פרויקט למפגשים בשותפים בין קבוצה שתוקם בעמותת ליפגייט מבית ג'אלה וקבוצה משותפת של בני נוער נכי השפלה מראשל"צ ומרכז הספורט לנכים ברמת-גן.

הפעילות מאורגנת ומנוהלת על ידי מרכז פרס לשלום במסגרת בתי הספר התאומים לספורט ולשלום בניהולה של גב' תמי האי, ומטרתה להפגיש אחת לחודש בני נוער מבית ג'אלה וישראל בירושלים. הפעילות מתקיימת על בסיס העקרונות של משחק הסל-גל שפותח במסגרת פרויקט של הקרן למפעלים מיוחדים של הביטוח הלאומי בשנים האחרונות בניהולו של מרכז הספורט לנכים ברמת גן. המשחק עושה שימוש בשני סלים בכל צד, האחד בגובה רגיל והשני בגובה 1.20 מטרים מיועד למשתתפים בעלי היכולת התפקודית הנמוכה יותר.

המאמן הראשי, שחקן נבחרת הכדור-סל הישראלית לירן הנדל ניהל את ההשתלמות, בה השתתפו גם מאמנים מבאר שבע, רמת גן וראשל"צ. ההשתלמות כללה תכנים מגוונים של יסודות במשחק הכדור סל ובמיומנויות התנועה והובלת הכדור עם כיסא גלגלים. כמו כן היבטים בסיסיים בטקטיקה, חוקה ותחזוקת כיסאות גלגלים. חשיבות מיוחדת יוחסה גם לנושא החברתי, שהודרך על ידי מנהלת השירות הסוציאלי של מרכז הספורט ברמת גן איילת אברהם. התמונות והרשמים מהסמינר שדווחו על ידי ענבל בן עזר ממרכז פרס: מקצועיות, חיבור חברתי ותשוקה לעשיה מאחדת אנשים מכל צדי הקשת הבין דתית ולאומית. הספורט כמודל של עשיה ללא גבולות יכול גם להתגבר על מגבלות.

מאמרים רלוונטים נוספים

הנחיות בטיחות וניהול סיכונים לפעילות עם כסאות גלגלים ותלת-אופניים

20/04/2021

קרא עוד

הערכה בתחום המוטורי והפסיכומוטורי - מבחן הקשות בין לוחיות (The Plate Tapping Test)

21/04/2021

קרא עוד

סיפורי הצלחה

21/04/2021

קרא עוד

נוהל אבחון כללי - הערכה בתחום המוטורי והפסיכומוטורי

27/04/2021

קרא עוד

קינסיולוגיה ופיסיולוגיה של הנעת כיסא גלגלים

20/04/2021

קרא עוד

כתבי עת מקוונים וכתיבה אקדמית

28/04/2021

קרא עוד