דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

טכניקות אימון, הכושר הגופני ותפקידו של מדריך בהורדת ידיים

הורדת ידיים משלב מספר מרכיבי כושר גופני בסיסיים כגון: כוח, סבולת, גמישות ומהירות. שילוב בין מרכיבי הכושר הגופני השונים מאפשר להשיג יכולות גופניות ממוקדות כזריזות, מהירות וכוח מתפרץ, המתאימים להורדת ידיים.

הורדת ידיים משלב מספר רב ומגוון של טכניקות. תפקיד המדריך הוא ללמד את הספורטאי את רזי הטכניקות ושילובם והתאמתם בהתמודדות בין מורידי ידיים.

כמו כן המדריך משלב כדרך לימוד טכניקה וכוח. הם שני הגורמים העיקריים, המובילים לניצחון בתחרות הורדת ידיים.

כמו כן, תרגול טכניקות ושליטה וידע בטכניקות ואימון, בניית תוכניות אימון ספציפיות למתאמנים בתחום, שליטה בחוקה ושיפוט בתחום הורדת הידיים.

המדריך משתמש בשולחן הורדת ידיים ככלי מקצועי ומלמד טכניקות אימון באופן מעשי בהורדת ידיים כגון מגוון עמידות נכונות לפי טכניקה נבחרת, מבחר אחיזות, לימוד טכניקות להתחלה מהירה, לימוד טכניקות בסיס במצב של חוסר יתרון ובמצב של יתרון במהלך התמודדות.

בעזרת ידיות ואביזרי קצה המתאימים לאימון להורדת ידיים מלמד המדריך ביצוע מגוון של תנועות בסיסיות המתאימות לאימון וחיזוק השרירים והזוויות המתאימות לטכניקות הורדת הידיים השונות.

אימון הכוח (אימון התנגדות), הנבנה על ידי מדריך הורדת ידיים מאפשר לשמר ולשפר את יכולת של השריר לפתח כוח. בכך, ניתן לייצב ולהניע את מפרקי הגוף בהתאם למטרות התנועתיות ולהשפיע על הרכב הגוף, תפקודו ובריאותו.

אימון הסבולת (אימון אירובי) מסייע בשיפור צריכת החמצן המרבית, בשיפור הספק העבודה, בשינוי בהרכב הגוף, משקלו ומצבו הבריאותי.

אימון הגמישות מסייע בשמירה או הגדלה של טווחי התנועה במפרקים המשמשים בסיס לתנועה היום יומית ולפעילות ספורטיבית מותאמת.

האימון הגופני נחוץ וחשוב לקיום כושר הגופני, תפקוד יעיל ושמירה על מצב בריאותי תקין בכל מהלך החיים ויש להפכו לחלק מאורח החיים כבסיס לאיכות חיים.

חובה לבצע את האימונים והפעילות הגופנית בהתאם למצב הבריאותי של המתאמן, בכפוף לאישורים רפואיים מתאימים ובהדרכה של מדריך חדר כושר מוסמך.

למידע נוסף אודות קורס מדריכי הורדת ידיים

 

מאמרים רלוונטים נוספים

כיצד פעילות ספורטיבית לפני מבחן תורמת לריכוז?

06/02/2017

קרא עוד

חמישה מיתוסים על פעילות גופנית והריון

06/08/2014

קרא עוד

אמנות היא אשליה

01/06/2014

קרא עוד

שתיית מים בפעילות ספורט

25/06/2015

קרא עוד

התמודדות עם קור בלילה במדבר וכיצד זה קשור לבעיות קשב וריכוז?

14/01/2015

קרא עוד

רשלנות רפואית ברפואת ספורט

20/01/2016

קרא עוד