דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מדריכי אירובי בנשמה

מתים כבר שיגיע ערב והשיעור "שלכם" במכון הכושר יתחיל? כנראה שאתם מכורים – ואם אתם מכורים לאירובי – למה שלא תקחו את התחביב לשלב הבא, תובילו קבוצה שלמה ותיהנו מהאדרנלין כל היום?

כשזה מגיע לשיעורי אירובי, קהל המשתתפים בדרך כלל מתחלק לשתי קבוצות עיקריות: אלה שהיום שלהם הרוס רק מהמחשבה שבערב מחכה להם שיעור ואלה שהשיעור הזה הוא הרגע שהם מחכים לו כל היום.

האמת? הכל עניין של לעשות את ההתאמה הנכונה. מכוני הכושר וחדרי הסטודיו השונים מציעים שפע של אימוני כושר קבוצתיים, המאפשרים לכל אחד ואחת למצוא את סוג האימון שיתחברו אליו (אירובי דאנס/מדרגה/חיזוק הגוף/אינטרוולים/אימון מחזורי/ספינינג/קיקבוקס ועוד) ועוד. מגוון האביזרים הרחב והחדשני בתחום הכושר, מסייע בגיוון האימונים וסוגי האתגרים המוצבים בפני המתאמנים באימון (כדורים שונים/ רצועות/ משקולות/ קטלבלס/ גלילים ועוד ועוד).

אם כבר מצאתם את השיעור המתאים לכם, אתם חלק מהקבוצה השנייה, זו שלא רואה בשיעור האירובי מטלה מעיקה אלא הנאה אמיתית – אתם יודעים בדיוק על מה אנחנו מדברים: השיעור מתחיל בלקיחת נשימה עמוקה יחד, הגוף מתחיל לזוז, כולם נעים יחד, הדופק מתחיל לעלות והאנרגיה שלכם מטפסת מהרגע הראשון. המוזיקה המלווה מעצימה את החוויה, הדופק מטפס מעלה והזיעה המבורכת מתחילה לשטוף את הגוף.

בתום האימון, הנשימה עוד מואצת והדופק יורד לאט – אבל הגוף מרחף כמו ב"היי". תחושת סיפוק אדירה ממלאת אותנו. אימון איכותי ובמיוחד אימון בקבוצה, מביא אתו תחושות שגורמות לנו להתמכר אליו, להתגעגע אליו והכי חשוב – לרצות לעבור אותו שוב ושוב. התחושה הזאת מוכרת לכם? למה שלא תהפכו את האהבה הגדולה לכיוון חדש בחיים ובמקום לתפוס מקום ולהתאמן בשורה הראשונה עם יתר המכורים – פשוט תעברו לחזית ותהפכו למאמנים בעצמכם?

המאמן הוא זה שסוחף אחריו את יתר המתאמנים, מהווה מקור להשראה וחיקוי, עומד בקדמת הסטודיו ואחראי על גופם של המתאמנים. עליו מוטל לגרום לתלמידים שלו להתמכר לתחושה ולהרגשה הטובה, ולהטמיע בהם את ההבנה שבאמצעות האימון הם ישפרו את איכות חייהם ומצבם הפיזי, הבריאותי, האסתטי וגם המנטלי.
 אז למי מתאים להיות מדריך אירובי? לפני הכל, למכורים לספורט, כושר, ואירובי. גם בעלי רקע באימוני סטודיו, הרואים את עצמם מובילים קבוצה ישתלבו היטב.

הקבלה לקורס היא מגיל 17 ועד 99, כאשר התעודה פותחת אפשרויות העסקה רבות, המתאימות כמקור הכנסה מתגמל מאוד כעבודה עיקרית, סטודנטיאלית ואף כעבודה שנייה. עד כמה מתגמל? לשם ההשוואה, מדריך סטודיו מרוויח בממוצע פי 4 מאשר שכר המינימום.
קורס הכשרת מדריכי מחול אירובי (ע"פ דרישות מנהל הספורט), מהווה הכשרה בסיסית ומוכרת בחוק המאפשר לבוגריו לאמן בסטודיו בקבוצה בסוגי אימון שונים ומהווה תנאי קבלה בסיסי לכניסה להשתלמויות וקורסי המשך לאפשרויות אימון נוספות. 

בקיצור:

• שיעורי האירובי המוצעים כיום במכוני הכושר מגוונים במיוחד ועושים שימוש בשפע אביזרים שמייעלים את השיעור
• מכורים לשיעורי אירובי השונים ולהיי שמגיע אחרי? כנראה שמצאתם את הפעילות המתאימה לכם.
• ואם כבר – למה שלא תנצלו את ההתלהבות ותהפכו בעצמכם למדריכי אירובי?
• מדובר בעבודה מתגמלת מקצועית וכספית, שיכולה לשמש כעבודה שנייה או כקריירה שלמה.

למידע נוסף אודות הקורס במכללה האקדמית בוינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

התנסות מודרכת בהוראה עפ"י דגם של "בית ספר לפיתוח מקצועי" - Professional Development School

09/12/2014

קרא עוד

"אני מאמין" אישי-מקצועי

28/01/2014

קרא עוד

מדריך למסע על שביל ישראל

04/02/2014

קרא עוד

קורס: "הספורט כמגשר בין תרבויות – מחקר מודרך"

28/01/2014

קרא עוד

קורס מועדוני בריאות וכושר למבוגר ולזקן

20/03/2013

קרא עוד

אז מה אם יורד גשם בחוץ ?!

02/12/2012

קרא עוד