חיפוש סגור

רשלנות רפואית פלילית בפציעות ספורט

יש פציעות ספורט שהן אינן מחויבות המציאות. יש פציעות ספורט שנגרמות בגלל רשלנות רפואית פלילית ויש פציעות שכדאי מאוד לבחון אותן שוב משום שאם הן נובעות כתוצאה מרשלנות רפואית אתם לא חייבים לסבול מהן ללא פיצוי וטיפול הולמים.

כרטיס אדום: רשלנות רפואית בעולם הספורט

רשלנות רפואית במקרה פציעת ספורט נחשבת כאשר יש נזק גופני מוכח כתוצאה מהפעילות וכאשר התקיימה רשלנות צד ג'. אולם כדי לתבוע על ידי עורך דין פלילי יש לוודא שיש לכם פוליסת ביטוח רפואית ושהאירוע עצמו מכוסה ביטוחית על ידי האיגוד או הגוף שמארגן אותו. איגודים וגופי ספורט למיניהם, כמו מכוני כושר והנהלות של מגרשים, גם בבתי ספר וקבוצות עירוניות, חייבים לבטח כל אירוע וכל מתקן שלהם, ולכן גם לדאוג לתקינותו ולתחזוקתו השוטפת. כל המתקנים ייבדקו בבוא העת על ידי עורך דין פלילי שיגיש תביעה בשמכם משום שעליו להוכיח שיש קשר בין הנזק שנגרם לכם לבין מצב המתקן או אופן ניהול האירוע על ידי האיגוד.

התמודדות עם פציעות ספורט - דרכי טיפול ומניעה

מקצוענים שמלמדים ספורט ומאמנים חייבים לדעת על כך יותר, ולכן ההסמכה וההכשרה של אנשי המקצוע היא פקטור מאוד עקרוני בקביעת רשלנות רפואית. מלבד הכשרה והסמכה, ביטוח הוא הנושא הבא שכל מקצוען בספורט חייב לדאוג לו. אם אתם חברים באיגוד ספורט מקצועי הוא חייב לכסות את עניין הביטוח מכל הצדדים וההיבטים, אחרת יש כאן עילה לתביעה נגדו על כך שלא הבטיח ולא ביטח שלא תהיה שום רשלנות שתסכן אתכם ואת הסיכוי שלכם לקבל פיצוי ומימון לטיפולים היקרים שנדרשים בעקבות פציעה כזאת. זאת, נוסף על ביטוח תאונות אישי שכל שחקן תחרותי או ספורטאי מקצועי חייב לדאוג לעצמו לכזה. כל ביטוח כזה לוקח בחשבון אחוזי נכות לצמיתות ופיצוי עבור אשפוז וטיפולים. עורך דין פלילי יטפל בנושא זה כאשר יטפל במה שגרם לפציעה מלכתחילה.

במקרה של רשלנות רפואית פלילית - למי פונים?

יש לדעת כי נוסף לתביעה לביטוח הרפואי שלכם, מעורבות צד ג' ברשלנות שגרמה לפציעת הספורט שלכם מאפשר לכם לתבוע גם תביעת נזיקין, ולא רק תביעה על פיצויים בגין נכות או אשפוז וטיפול. עורך דין פלילי שמקבל את המקרה שלכם בודק את פוליסות הביטוח שלכם ומגיש את התביעה נגד מי שאחראי למצב הא תקין או להפעלה לא נכונה של המתקנים או הדרכה לא מוסמכת ללא הכשרה מספקת, שבגינה נגרם לכם הנזק. עליכם לתעד באופן מלא את הפציעה והנזק, רצוי להביא תיעוד גם של האירוע עצמו ודו"ח פציעה מגורם רפואי מוסמך. כמו כן, עורך דין פלילי יבדוק את תוקף הביטוחים של מתקני הספורט ואת מצב תחזוקתם וכמובן את האחריות עליהם ותוקפה. עורך הדין הפלילי יבדוק את זכויותיכם גם בנוגע לתביעת נזיקין ולא רק פוליסות ביטוח שונות ויגיש את התביעה בשמכם במסלולים הנכונים ביותר כדי להבטיח הצלחה.

מאמרים רלוונטים נוספים

טבע, שטח ואתגר, לא רק בשביל הכיף ולא רק להרפתקנים

22/12/2014

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים. אז, היום, ולאן

31/01/2016

קרא עוד

למה כדאי לעשות קורס של מדריכי טיולים מאורגנים דווקא במכללה האקדמית בוינגייט?

22/06/2021

קרא עוד

המכינה במכללה האקדמית בוינגייט

30/01/2013

קרא עוד

יום הוראה שכבתי - בסימן פעילויות בכתה הטרוגנית

28/01/2014

קרא עוד

שעורי עיצוב הגוף -עקרונות ודרכי העשרה

29/01/2013

קרא עוד