דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שפת הפעולה- מדרך הרוח לדרך המעשה

"אימון מקצועי הוא תהליך מתמשך של יחסים מקצועיים, המניע אנשים להגיע לתוצאות יוצאות מגדר הרגיל בחייהם, במסלולי הקריירה שלהם, בעסקיהם ובארגונים בהם הם פועלים. האימון מתמקד בשאלה: היכן הלקוח נמצא כיום, ומה הוא מוכן לעשות כדי להגיע לאן שהוא רוצה להיות בעתיד. המאמן מכיר בעובדה שתוצאות הן פועל יוצא של כוונות, בחירות ופעולות הלקוח אשר נתמכות, מחוזקות ומונעות על ידי המאמן תוך כדי תהליך האימון" (ICFׂׂ).

בכל אדם קיים פוטנציאל של עוצמה, שבנסיבות חיים תקינות הוא שואף לממשו.

העצמה (empowerment), מציינת את המעבר של האדם ממצב של חוסר אונים למצב של שליטה יחסית בחייו, בגורלו ובסביבתו. העצמה, אם כן, מציינת את תהליך המעבר של המתאמן ממצב פסיבי למצב אקטיבי של שליטה בחייו. אחד המוקדים המשמעותיים בתהליך האימון הינו הוצאת התוכניות של המתאמן מן הכוח אל הפועל, תוך כדי שימוש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי להשיג פריצת דרך. ישנם מודלים שונים של אימון, כאשר המאפיין ברבים מהם הוא העובדה, שהשיחה מכוונת תוצאה.

עד כאן ערכנו היכרות קצרה עם שפת הפעולה בתהליך האימון, כל שנותר הוא לעבור לחלק של, שפת הפעולה בפסיכודרמה-

הפעולה, היא לב-לבה של הפסיכודרמה. במקום לדבר על הדברים, פועלים אותם, הפסיכודרמה מאמינה גם בחוויה קונקרטית של הדברים בכאן ועכשיו. דרך הפעולה נוצרת הארה, ההארה בפסיכודרמה לא יכולה להיות מושגת בשכיבה על הספה, היא מושגת על ידי פעולה: עמידה, תזוזה, משיכה, דחיפה, משחק ועוד – כל מה שנקרא בפסיכודרמה שפת הפעולה.

דרך הפעולה הפסיכודרמטית עולות אל פני השטח סיטואציות הקבורות עמוק בפנים. הפעולה בפסיכודרמה מאפשרת לאדם לראות", "לזהות " "ולשחק" את "התפקידים" בחייו.

 הפעולה הפסיכודרמטית, בדרך כלל, מעלה את התחושות בצורתן ההיולית (שינוי, ריפוי והתחדשות), כפי שהם מתקיימים במקור בנפשו של כל אדם.  

שפת הפעולה הפסיכו דרמטית, מסייעת לעקוף את המילים.

היכולת לפעול, לשחק, מחברת את האדם לספונטניות וליצירתיות שבו ומתוך החיבור הזה, עולות תובנות המסייעות לאדם להטיב עם חייו ולממש את עצמו.

האימון והפסיכודרמה הינן גישות המאמינות שלכל אדם יש כוחות וחוזקות פנימיים וחופש הבחירה להוציא לפועל את רצונותיו ולהטיב עם חייו.

השילוב והחיבור בין אימון לפסיכודרמה נוגע בשני רבדים מאוד משמעותיים- רגש ופרקטיקה- הפסיכודרמה, דרך שפת הפעולה החווייתית (הדרמה של הנפש) והאימון, דרך שפת הפעולה המובנת והפרקטית, מאפשרים לאדם להתחבר לכוחות הפנימיים שבו ולהגיע לתובנות ופתרונות הוליסטיים ,על מנת לשנות ולהטיב עם חייו.

בקורס "דרך הרוח" – מודל אימוני הוליסטי רוחני, ייחודי להתמודדות עם התמכרויות, שפת הפעולה הינה משמעותית ודומיננטית ושזורה בכל הגישות המשולבות בקורס.

טלפון ליצירת קשר: 09-8639390

לפרטים נוספים על הקורס. 

מאמרים רלוונטים נוספים

צ'י קונג טיפולי – מהו?

03/09/2019

קרא עוד

מדריכי כדורגל-תכנית לימודים

28/08/2013

קרא עוד

תואר שני במכללה האקדמית בוינגייט מוסמך במדעי החינוך הגופני (MPE) ומוסמך בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא (MED)

20/06/2019

קרא עוד

אילוף כלבים

14/02/2013

קרא עוד

לב הדיאלוג בין התנועה לבין המוזיקה

16/05/2016

קרא עוד

השינוי בכושר הגופני עם עליית הגיל

17/05/2016

קרא עוד