דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

משמעות של גמול השתלמות

לא פעם אנו שומעים את המושג "גמול השתלמות", מה זה בעצם אומר? למי זה מתאים? מה היתרונות בגמול השתלמות. ובכן תחילה נבין מה זה המושג גמול השתלמות, מדובר על מתן שכר גבוה לעובד אשר עבר קורס מטעם מקום עבודתו, לצורך העניין כאשר מעסיק רוצה לשפר את תפוקת עבודתו של עובד או להעניק לו כלים נוספים לביצוע עבודה בעזרת גמול השתלמות הוא בעצם מרחיב לו את הידע ובכך שני הצדדים מרוצים, גם המעסיק שמקבל עובד עם ידע רב וגם העובד עצמו לומד משהו חדש ובנוסף מתוגמל מבחינה כספית. מדובר על תמריץ חשוב ואפקטיבי.

היתרונות של גמול השתלמות?

היתרונות הם רבים. אחד היתרונות הבולטים במתן גמול השתלמות הוא שבמקום העבודה הקורס שבו נשלח העובד הוא ממוקד וקצר ואינו מבזבז זמן מיותר הן לעובד והן למעסיק. יתרונות נוספים והם: העובד בעצם מקבל השכלה על חשבון מקום העבודה מבלי להוציא כספים על לימוד זה ובנוסף העובד מקבל העלאה בשכר החודשי שלו. בזכות כך העובד מרגיש שהוא בעל ערך ובזכות גמול השתלמות הוא יכול להתקדם ולהתפתח במקום העבודה, לגבי המעסיק הוא רואה בכך יתרון כיוון שהוא מקבל לידיו עובד מקצועי, רציני בעל מוטיבציה גדולה דבר המאפשר לעבודה טובה יותר ולהישגים משמעותיים יותר.

באילו תחומים נוהגים לשלוח לגמול השתלמות

קיימים תחומים רבים בהם ניתן לפנות למוסדות בהן אפשר ללמוד קורסים שונים המיועדים לגמול השתלמות למשל: בתחום החינוך מורים רבים נשלחים לקורסים המיועדים לשיפור והעלאת הרמה והידע של המורים ובכך להעשיר את עולמם ובזכות גמול השתלמות זה אותם מורים מלמדים ברמה גבוהה ומכשירים תלמידים מקצועיים ועצמאיים. עוד תחום שנכנס לגמול ההשתלמות וזה בתחום הכלכלה ומנהל עסקים ניתן למצוא קורסים בנושאי חשיבה יצירתית, פיתוח יכולות אישות וכדומה דבר המניב תוצאות ועבודה מקצועית יותר.

כיום ניתן לראות מקומות עבודה רבים הדוגלים בשיטה זו ומספקים לעובדים שלהם פלטפורמה טובה להעשרה והענקת ידע וכלים נוספים לעבודה טובה ומשמעותית , בזכות קורסים כאלו ואחרים ניתן להגיע לתפוקת עבודה יעילה יותר ובכך נהנים גם המעסיק וגם העובד עצמו.

מאמרים רלוונטים נוספים

לימודי ספורט שונים

24/03/2014

קרא עוד

קורס מדריכי חדר כושר בקמפוס וינגייט

06/09/2012

קרא עוד

קורס עיסוי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד

תנועה בעלת הכוונות פנימיות בסגנון Shin-Sen-Do ככלי טיפולי מוכח לסוכרתיים

02/03/2014

קרא עוד

שיטת שלהב Child'Space

05/06/2013

קרא עוד

השפעתו ועיצובו של שחקן צעיר כאדם על ידי מאמן הכדורסל

18/04/2013

קרא עוד