דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מורים ליוגה – התאמת האימון למתמודדים עם מחלת הסרטן.

"האימון הוא המאמץ להתייצב בכך" (פטנג'לי 1, 13)

תפיסה מוטעית הרווחת בקרב הקהל הרחב תמיד מפליאה אותי. "אני לא מספיק גמיש/ חזק כדי לעשות יוגה"

אימון יוגה אינו מיועד לאנשים בריאים, גמישים וחזקים בלבד. דווקא בתקופות הקשות של חיינו  כמו בהתמודדות עם מחלה קשה, אימון היוגה מהווה דרך טובה לשמור על פוקוס, לאסוף את עצמנו, ליצור אמון עם הגוף שבגד, להתחזק ולהתגמש, לקחת אחריות וחלק פעיל בתהליך ההבראה והשיקום.

 אימון היוגה הוכח מחקרית כמועיל ותורם משמעותית הן ככלי לשיקום ארוך טווח והן כעוגן בתקופת מחלה והטיפולים עצמם. מחקרים רפואיים העוסקים בסרטן שד, מצביעים על כך שנשים שנוטלות אחריות על מצבן הנפשי והפיזי והופכות שותפות פעילות בתהליך הטיפול וההחלמה- מתמודדות טוב יותר עם מצבן.

תפקידו של המורה ליוגה בתרחיש זה - ללוות, לעודד גישה זו ולהעצים את תחושת המסוגלות, החוסן הנפשי והפיזי והגמישות המחשבתית בתקופה זו.

בשנים האחרונות יותר ויותר אנשים פונים לאימון היוגה בשל יכולתה לשלב אלמנטים פיזיים, מנטאליים ונפשיים. מורים ליוגה שהאימון מבוסס אצלם והם בעלי גישה יוגית לחיים, יכולים להביא לשינוי משמעותי ואמיתי בתפיסת המתאמן את התהליך הטיפולי שהוא עובר. לצורך כך נדרש מהמורה ידע בתחומי המחלה, הטיפולים השונים, תופעות הלוואי וההשלכות הפיזיות והנפשיות. מורה בעל ידע כזה יכול לשנות חייו של אדם בתוך תהליכי הטיפול והשיקום מקצה אל קצה ולהפוך תקופה זו מתקופה בלתי נסבלת להתנסות מעצימה שניתן לצמוח ממנה, להתחזק ולחזור למעגל החיים בתחושה שלמה יותר.

קורס מורים ראשון מסוגו בארץ, לליווי מתמודדים עם מחלת הסרטן ייפתח בסמסטר ב' במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט). הקורס מיועד למורים מנוסים ליוגה , שהינם בעלי ניסיון בהוראה של שנתיים לפחות, המעוניינים להתמחות ולהעמיק ידע בנושא זה.

הקורס בשיתוף עם האגודה למלחמה בסרטן, ייארח את מיטב אנשי המקצוע המובילים בתחומם בארץ: אונקולוגים, אחיות, פיזיותירפיסטיות, עובדים סוציאליים, כירורגים, גניקולוגים. זוהי הזדמנות מיוחדת במינה להשתתף בקורס שמאגד את כל ה"רחם הטיפולי" בתקופה מאתגרת זו של התמודדות עם מחלה קשה ועוסק בהתאמת אימון היוגה לכל שלב בתהליך הטיפול, ההחלמה והשיקום.

הקורס יתמקד בסרטן נשי: שד, רחם ושחלה, וייתן כלים לפיתוח יכולת אישית של המורה להתאים אימון לחולי סרטן בכלל בכל שלב בטיפול ובשיקום.  

את הקורס ירכזו:

שירה נהלוני גליקסברג וסיגל ביבר, מורות ליוגה שחלו בסרטן השד, החלימו ובנו קורס זה על סמך  ניסיונן האישי ועבודתן עם נשים בכל שלבי המחלה והשיקום.

שירה- מורה בכירה לויג'נאנה יוגה וליוגה שיקומית.

סיגל- מורה לויני יוגה וליוגה תרפיה. 

קורס מורים ליוגה – התאמת האימון למתמודדים עם מחלת הסרטן. התמחות בסרטן נשי (שד, רחם, שחלה)

מאמרים רלוונטים נוספים

רכיבה טיפולית על סוסים

11/02/2013

קרא עוד

5 טיפים לשיפור בגרויות לקראת לימודים אקדמאיים

28/05/2015

קרא עוד

GIVE ME MOR

25/07/2019

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל

09/01/2014

קרא עוד

המכינות הייעודיות מהוות מסלול ישיר למרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ללא צורך בבחינות בגרות ארציות

25/12/2019

קרא עוד

קורס מועדוני בריאות וכושר למבוגר ולזקן

20/03/2013

קרא עוד