חיפוש סגור

איך להתאים את נעל הספורט לסוג הספורט?

כיצד אתם בוחרים את נעלי הספורט שלכם, לפי המראה והעיצוב, לפי טרנדים או בהתאם לכף הרגל וסוג הפעילות הגופנית? חשוב להתאים את נעלי הספורט לסוג הפעילות הגופנית בה אתם עוסקים אחרת אתם חשופים לפציעות, להתפתחות יבלות או דלקות, לחבלות גופניות, וכמובן לאי נוחות ולפגיעה משמעותית בהישגים הספורטיביים שלכם. לפניכם מדריך חשוב שיסייע לכם לבחור את נעלי הספורט הבאות שלכם בהתאמה לסוג הפעילות הגופנית.

אבחון כף הרגל

כל מי שעוסק בפעילות ספורטיבית חייב להקפיד על בחירת נעלי ספורט איכותיות ונוחות. לכן, חשוב לעשות שיעורי בית מקדימים, ומומלץ לאבחן את כף הרגל, ולקבל ייעוץ מקצועי כדי לבחור נעלי ספורט איכותיות המעניקות תמיכה מלאה לכף הרגל. אבחון כפות הרגליים והיציבה בזמן עמידה, הליכה וריצה, יאפשר לכם להתאים נעלי ספורט בהתאמה מושלמת לכף הרגל שלכם. חשוב להדגיש כי רבים זקוקים לנעלי ספורט מתקנות המעניקות תמיכה מצוינת לכפות רגליים, במיוחד לסובלים מבעיות כמו דורבן כף הרגל, פלטפוס, בעיות בשריר המוארך וכו'.

כלל ברזל נוסף לבחירת נעלי ספורט הוא בחירת המידה הנכונה. עליכם לזכור כי במהלך הפעילות הגופנית, בהתאם לסוג הספורט, כף הרגל מתרחבת מעט, לכן יש מקרים בהם חשוב לבחור חצי מידה גדולה יותר.

אבחון כף הרגל מאפשר להתאים את נעלי הספורט בהתאם למאפיינים האישיים שלכם כמו גיל, משקל, גובה וכמובן לפי מבנה כף הרגל. לכל אדם יש מבנה כף רגל ייחודי וייתכן כי כפות הרגליים שלכם אינן שוות לכן יש להתאים מדרסים או לרכוש נעלי ספורט מתקנות. במידה ואתם סובלים מבעיות כמו דורבן בכף הרגל, ומבעיות יציבה העלולות לגרום לעייפות שרירים ולמאמץ יתר שגורמים להתפתחות דורבן ודלקות נוספות, מומלץ לרכוש את נעלי הספורט ניו באלאנס 990 (New Balance M990) שמעניקות תמיכה מושלמת לכף הרגל ומיועדות לסובלים מדורבן ומבעיות אחרות.

סוג הפעילות הספורטיבית

בשנים האחרונות ניתן לראות כי יצרני נעלי הספורט מפתחים ומשווקים דגמים חדשים ואיכותיים בהתאמה לענפי הספורט השונים. כך לדוגמה, כל מי שעוסק בהרמת משקולות, באימוני קטלבלס או באימוני קרוספיט חייב לרכוש נעלי ספורט עם סוליה קשיחה ועקב מוגבה, בעוד מי שעוסק במשחקי כדור חייב לבחור נעלי ספורט המתאימות לכדורגל, כדורסל, כדור עף וכד'.

יצרני נעלי הספורט מציעים מגוון דגמים בהתאם לענפי הספורט השונים, לכן חשוב לרכוש את נעלי הספורט בחנות המתמחה בכך. בחנויות מובילות ניתן לקבל ייעוץ מקצועי לבחירת נעלי ספורט המתאימות לסוג הפעילות הגופנית, כגון נעלי ספורט לרכיבת אופניים, נעלי ספורט לריצה על משטחים קשים כמו כביש ומדרכות, נעלי ספורט לריצות שטח, נעלי ספורט לאימונים בחדר כושר וכיוצא בזה.

לסיכום, עליכם להתאים את נעלי הספורט בהתאם למאפיינים אישיים כמו משקל ומבנה כף הרגל, ובהתאמה מדויקת לסוג הפעילות הגופנית. כדי לקבל החלטה נכונה שתמנע פגיעות ופציעות מומלץ לפנות לחנות ספורט מקצועית המציעה מגוון נעלי ספורט, בהתאם לענפי הספורט השונים.   

מאמרים רלוונטים נוספים

שחיקת סחוס בברכיים? אין דבר כזה!

05/08/2013

קרא עוד

רבגוניות התלמידים ויצירת שינוי

28/01/2014

קרא עוד

מורה דרך

09/10/2012

קרא עוד

קורס אילוף כלבים

24/03/2014

קרא עוד

השפעתו ועיצובו של שחקן צעיר כאדם על ידי מאמן הכדורסל

18/04/2013

קרא עוד

מכון איילון (גבעת הקיבוצים) – ציונות בבטן האדמה

12/05/2015

קרא עוד