דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הסיפור של בלונדי: למנייטיס כרוני בסוסים – תיאור מקרה

בלונדי – סוס זכר מסורס מגזע קווטר בצבע פלמינו, בן יותר מ- 30 שנה. בעברו הוא חווה שני התקפים קלים של למנייטיס ברגליים הקדמיות, כאשר האחרון היה לפני שנה. בשני המקרים הטיפול היחיד שהוא קיבל היה מנוחה על מצע רך, ואחרי מספר שבועות הוא הראה שיפור.

 

הפעם הוא התקף הלמנייטיס הופיע בארבעת הרגליים, ואחרי חודש על מצע רך לא היה שיפור, ואפילו מצבו המשיך להחמיר, הוא לא הצליח לעמוד על הרגלים מרבית מהיום.

לאחר חודש התחלתי לטפל בו. בהתחלה ביצעתי טיפולי דיקור בנקודות קצה ברגליו הקדמיות, בתוספת של נקודות כלליות לחיזוק כמו LU-1 ו- ST-36 למשך שבועיים (פעם בשבוע). לאחר טיפול זה הוא הראה שיפוע קטן ברגליים הקדמיות, אבל המשיך להחמיר באחוריות.

בשלב זה ביצעתי את אותו טיפול ברגליים האחוריות למשך שלושה שבועות. לא רציתי לטפל בכל ארבעת הרגליים יחד בגלל היותו סוס מבוגר מאוד, ולכן חששתי לרוקן אותו לגמרי מאנרגיה. בשלב זה הוא הראה שיפור גדול ברגליים האחוריות.

חזרתי לעבוד על הרגליים הקדמיות והפעם השתמשתי בעלוקות רפואיות על שתי הרגליים. את העלוקות הנחתי על הנקודות: SI-1 ו- HT-9. עשיתי זאת פעם בשבוע למשך שבועיים. לאחר טיפול זה היה שיפור ניכר במצבו של בלונדי. הוא הפסיק לשכב רוב היום והתחיל ללכת בקלות יותר, והצליעה פחתה. עדיין הוא היה רגיש ברגליים והלך לאט.

בשלב זה החלטתי להתייחס לבעיה כבעיה כרונית פנימית וחיפשתי חוסר איזון באיברים הפנימיים. בבדיקת הרפואה הסינית המסורתית (TCM) מצאתי חוסר בריאות ובמעטפת הלב, ולפי זה בחרתי את נקודות הדיקור:

 

Lu Mu point

LU-1

PC Mu point

Qi Influential point

CV-17

Influential point for yin organs

LIV-13

Master point for the chest, Qi regulation

PC-6

Influential point Blood

BL-17

PC Back Shu point

BL-14

For Qi and general strength

ST-36

לאחר טיפול זה הייתי המום מהתוצאות. בלונדי הלך כמעט כמו בימים שלפני התקף הלמנייטיס ואפילו חזר לרוץ.

עמרי מידן omrim86@gmail.com, בוגר קורס רפואה משלימה לבעלי חיים, בניהולו של דר' שגיב בן יקיר, במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט).

מאמרים רלוונטים נוספים

השמנת ילדים

18/04/2013

קרא עוד

מה הקשר בין קשיים בויסות חושי ומוטוריקה לקשיים חברתים

07/07/2021

קרא עוד

סדנת צ'י קונג טיפולי של המגמה להכשרת מורים – בנווה שלום

12/07/2017

קרא עוד

הנטורופתיה – סוד הריפוי הטבעי

13/08/2014

קרא עוד

עסוקים ופעילים

23/03/2017

קרא עוד

אימוני כוח אצל נשים – השפעה על חילוף חומרים במנוחה והרכב הגוף

30/11/2016

קרא עוד