דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי כדורסל במכללת וינגייט

משחק הכדורסל מצריך הרבה מיומנות וכישרון בכדי לשחק בצורה נכונה. בשונה מכדורגל, בכדורסל חל איסור לנגוע בכדור באמצעות הרגליים, אלא רק באמצעות הידיים, כדרור ומסירת הכדור לחבר קבוצה אחר. בכדי לבנות אסטרטגיה נכונה לניצחון במשחק, חשוב ללמוד את הטכניקות ואת הטקטיקות השונות הן ברמה הטכנית והן ברמה הטקטית. על השחקן להיות רגוע במהלך המשחק ולהפעיל שיקול דעת נרחב, תוך כדי שהוא מביט על המגרש באופן רחב ולא ממוקד. המשחק בנוי משתי קבוצות, כאשר בכל קבוצה חמישה שחקנים ומטרת המשחק היא כמובן לצבור כמה שיותר נקודות מול הקבוצה היריבה. הנקודות נקבעות על פי מיקום השחקן בעת זריקת הכדור אל הסל, כאשר קליעה רגילה שווה לשתי נקודות, כאשר קליעה מאחורי הרשת שעל המגרש שווה לשלוש נקודות וכן הלאה.

התנסות מעשית

המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה סטודנטים בלימוד קורס מדריכי כדורסל הכולל 228 שעות לימוד, בהן כל סטודנט שמסיים את הקורס מוסמך להדריך ילדים עד גיל 16. כמובן שבמידה והבוגר מסיים בהצלחה את הקורס, הוא מורשה לעבור קורס מאמני כדורסל ולפתח קריירה לעתיד. קורס מדריכי כדורסל מנוהל על ידי צביקה שרף מאמן עבר של נבחרת ישראל וכן על ידי סגל מרצים מיומנים ובעלי הכשרה מקצועית בתחום. המכללה האקדמית בוינגייט בוחרת לה לצוות רק את הטובים ביותר שעסקו בתחום באופן מעשי ולא מביאים עימם רק ידע תיאורטי. הסטודנטים מתנסים בכל התחומים הנלמדים, בכדי לצבור ביטחון ובסופו של דבר לסיים את הקורס כאשר יש בידיהם ניסיון מעשי שברוב המקרים חשוב יותר מהכול.

תנאי קבלה

שעות הלימוד של קורס מדריכי כדורסל כוללים לימודים עיוניים במדעי הספורט כמו פיזיולוגיה, אנטומיה, פסיכולוגיה ועוד וכמובן לימודים מעשיים בענף הכדורסל כמו מיומנות אישית, שיפור הטכניקות, הכנה גופנית וכן הלאה. תנאי הקבלה לקורס מצריכים מכל מועמד להיות בן 16 לפחות, שיש בידיו אישור רפואי תקין וכמובן בתנאי שעבר ראיון אישי ומבחן מעשי. כל סטודנט יאלץ לעבור גם קורס עזרה ראשונה הכולל 28 שעות לימוד, כתנאי לקבל תעודת הסמכה להדרכת כדורסל. המכללה האקדמית בוינגייט ידועה בתור המכללה הטובה ביותר בתחום הספורט ומאפשרת כמעט לכל אחד להגיע לשעריה וליהנות מלימודים ברמה איכותית. במידה ואין באפשרות המועמד להגיע ללימודים בשרון, הוא יוכל לבחור ביחידות לימוד בתל אביב, אשדוד, קריות, ירושלים או אילת.

מאמרים רלוונטים נוספים

פלאי רפואה משלימה לבעלי חיים

05/02/2013

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים. אז, היום, ולאן

31/01/2016

קרא עוד

מהי ביבליותרפיה – כתיבה טיפולית

25/07/2019

קרא עוד

הרחקת סרטן בבעלי חיים באמצעות צמחי מרפא - פיתוח ישראלי ייחודי

08/02/2015

קרא עוד

כיצד נעזור לילדים עם קשיים בוויסות חושי במעבר המאתגר מהקיץ לסתיו? טיפים להורים, מחנכים ומטפלים

13/09/2021

קרא עוד

מי מפחד מקצת בוץ?

08/12/2014

קרא עוד