דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

תכנית קורס מדריכי כדורגל

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) מכשיר סטודנטים באינספור תחומים הנוגעים באימון והדרכה בספורט, בתיירות אתגרית, ברפואה משלימה ועוד. המכללה דוגלת בבריאות כערך עליון ושמה דגש על ספורט בתור מקצוע חשוב לחיים. אחד מהקורסים הפופולאריים במכללה הוא קורס מדריכי כדורגל אשר מכשיר את הסטודנטים באמצעות טכניקות וטקטיקות אישיות, הכנה גופנית וכן הלאה. בעיקרון, מדריך כדורגל מוסמך לאמן קטינים עד גיל 16 אך בסיום הקורס כל בוגר רשאי להמשיך הלאה וללמוד קורס מאמני כדורגל ולהפוך את העיסוק הזמני למקצוע ולקריירה אמיתית. קורס מדריכי כדורגל כולל 228 שעות לימוד על ענף הכדורגל באופן כללי ועל מדעי הספורט, בנוסף לשיעורי עזרה ראשונה חיוניים לכל מדריך ומאמן.

תכנית הלימודים

תכנית קורס מדריכי כדורגל מאוד מפורטת ומכילה תכנית לימודים עיונית הכוללת שעות לימוד על מבנה גוף האדם, על תכונות הרקמות הרכות, על מערכת המפרקים, מערכת הנשימה, כלי הדם, השלד ועוד. לאחר לימוד של כל קבוצת תחומים, כל סטודנט יעבור מבחן בנושאים הנלמדים בכדי להמשיך ולקחת חלק בקורס. קבוצה שנייה של נושאים נלמדים היא פיזיולוגיה בה הסטודנטים לומדים על אספקת אנרגיה, יצור חומצת חלב, תהליכים אירוביים ועוד. קבוצה שלישית עוסקת  בתורת האימון בה הסטודנט לומד יותר על הפן המעשי בתחום ועל האמצעים השונים ליצירת תהליכי אימון, בניית תכנית אימונים ושיטות לימוד שונות. הסטודנטים לומדים על כושר גופני באופן כללי, על האימון המחזורי, על אימון כוח, מהירות, גמישות ועוד.

שיטות משחק

במהלך קורס מדריכי כדורגל הסטודנטים לומדים גם פסיכולוגיה ועל הקשר בין המדריך לספורטאי. כאשר עובדים עם בני אדם חשוב להבין את הפן הפסיכולוגי, ועל אחת כמה וכמה כאשר מדריכים ילדים תוך עיסוק במעורבות של ההורים. במהלך הלימודים המעשיים של הקורס הסטודנטים לומדים על כדורגל באופן כללי, על טכניקות, סימנים מוסכמים, שיטות משחק, סגנונות ועקרונות שונים. בנוסף, בכדי להיות מדריך, יש גם לעבור תהליך של מנהיגות וללמוד את עקרונות המנהיגות ואת הדרך הנכונה לתפקד בתור אחד. בכדורגל ישנן שיטות משחק רבות ומגוונות וכן גם חוקים, לכן חשוב ללמוד את כולם בכדי להחליט מהי הדרך הטובה ביותר עבורך.

קורס עזרה ראשונה

לקראת סיום, הסטודנטים לומדים לימוד מעשי ותרגולים, בכדי להיות מוכנים להדריך באופן מקצועי. כמו כן, כל סטודנט מחויב לעבור קורס עזרה ראשונה במשך 28 שעות, לפי תכנית שגובשה יחד עם משרד הבריאות. כמו כן, כל שנתיים יהיה עליו לעבור רענון יומי בכדי להיות מסוגל להגיש עזרה ראשונה במצבים שונים.

מאמרים רלוונטים נוספים

שתייה מרובה של מים בעת פעילות גופנית

08/12/2015

קרא עוד

להכיר את ישראל דרך הרגליים

13/08/2014

קרא עוד

לימודי רכיבה טיפולית-טיפול באמצעות חיה נאמנה

28/08/2013

קרא עוד

קורס עיסוי רקמות עמוק וקורס עיסוי ספורטאים

03/03/2014

קרא עוד

LI-CBT

26/03/2019

קרא עוד

קורס עיסוי במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד