חיפוש סגור

לימודי אילוף כלבים במכללת וינגייט

אילוף כלבים הוא מקצוע שמצריך הרבה סבלנות, רצון להעניק לבעלי החיים תמיכה וחום אך יחד עם זאת חשוב גם הידע והניסיון בתחום. בכדי להיות מאלף כלבים מוסמך יש לעבור קורס של לימודי אילוף כלבים בהיקף של 450 שעות ובסיום הקורס כל בוגר שעבר בהצלחה את הקורס ואת המבחנים, מקבל תעודת מדריך לאילוף כלבים מקצועי. לימודי אילוף כלבים מכשירים את הסטודנט כיצד לאלף ולטפל בכלבים עם בעיות התנהגות ומעניק לו את הכלים ואת הידע ליצור יחסים בינאישיים עם הכלב ולאפשר לו לבטוח בו. הלימודים כוללים לימודים עיוניים ומעשיים, כאשר בחלק העיוני הסטודנט לומד את האנטומיה והפיזיולוגיה של הכלב, בנוסף לפסיכולוגיה של הכלב והבנת התקשורת עימו.

טכניקות אימון

בין היתר לימודי אילוף כלבים מלמדים את הסטודנט כיצד לעשות שימוש בכלי עבודה שונים בעזרתם עליו לאלף את הכלב ובנוסף שיטות שונות לפתרון בעיות, משמעת וטכניקת אימון. כלב אשר עושה פעולה טובה בדרך כלל מקבל על כך תגמול, חטיף, עצם או כל דבר אחר שיסביר לו כי עשה מעשה חיובי בעוד כלב שעושה פעולה רעה אמור להינזף בצורה כלשהי  וגם זאת הסטודנט לומד במהלך לימודיו. המכללה האקדמית בוינגייט גאה לשמש כבית ספר לאילוף כלבים ולהעניק לסטודנטים תכנית לימודים מורכבת ובנוסף גם התנסות מעשית בכדי להדריך אותם בדרך הטובה ביותר, בכדי שיהיו מאלפים מקצועיים ואיכותיים ויוכלו לעסוק בתחום במקומות הטובים ביותר במשק.

שיטת החיזוק והענישה

אילוף כלבים נוגע ברובו בפסיכולוגיה של הכלב מאחר שרוב הדברים שמניעים אותו לפעול נגרמים בעקבות אירועים שהתרחשו במהלך חייו. המאלף צריך להבין את ההיסטוריה של הכלב ובכלל את הפסיכולוגיה ההתנהגותית המשותפת לכלל בעלי החיים. מאחר שלכל סוג של בעל חיים יש מנהיגות ותרבות מסוימת, הסטודנט צריך ללמוד באופן ספציפי על התנהגות הכלב ועל המעמד שלו בלהקה. בין התחומים השונים שיש ללמוד, כאמור, ישנן גישות שונות של ענישה ומנגד גישות שונות לחיזוק חיובי. חיזוק שלילי שהוא למעשה ענישה על פעולה לא רצויה, נעשה בדרכים שונות כאשר אחת הדרכים היא הימנעות ואי נתינת חיזוק לכלב. מצד שני חיזוק חיובי משתמע באמצעות פרס שהוא בדרך כלל מאכל או משחק מאחר והכלב זקוק לעידוד רב כאשר הוא עושה פעולה רצויה, כפי שבעליו הורה לו. לימודי אילוף כלבים במכללה האקדמית בוינגייט מודרך על ידי צוות מקצועי של מרצים מיומנים, מומחים בתחום ומנוסים במידה רבה. 

מאמרים רלוונטים נוספים

תרומה שאינה נמדדת במילים

29/12/2013

קרא עוד

הכנסת צעצוע לפה - למה זה חשוב?

09/08/2018

קרא עוד

מה היא שיטת ג'ירוטוניק?

25/12/2019

קרא עוד

אמנויות לחימה טיפוליות

24/06/2013

קרא עוד

המכינה במכללה האקדמית בוינגייט

30/01/2013

קרא עוד

ליקויי למידה - הקשיים והדרכים להתמודדות ושיפור

13/12/2015

קרא עוד