דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי פנאי אתגרי

כל אחד מאיתנו אוהב לעשות דברים שונים בזמן הפנאי שלו כאשר הדבר תלוי במידת הזמן ובמיקום בו הוא נמצא. כיום ניתן לראות כי לרוב הפנאי שלנו מסתכם בצפייה בטלוויזיה, שיחות בנייד, גלישה באינטרנט ושליחת הודעות. החיים המודרניים הפכו אותנו למי שאנחנו כיום. לא שיש בכך פסול, אך בעבר החיים היו הרבה יותר רגועים, פחות לחוצים ומלאים באתגרים מעניינים שכללו גם שהות בשטח ולא רק במבנים סגורים. הילדים של היום הם ילדי האייפון והם לרוב משחקים בדלתיים סגורות מול חבריהם, אך זאת הם עושים באופן וירטואלי ולא מרגישים את הטבע האמיתי, כפי שהרגשנו אותו בעבר. בכדי שגם היום נדע כיצד לשרוד בשטח הפתוח, חשוב להתנסות בפנאי אתגרי ואף ללמוד אותו.

התנסות בשטח

לימודי פנאי אתגרי מכשירים את הסטודנטים לקחת חלק בפעילויות בשטח, להוביל מהלכים ולהדריך אחרים המעוניינים לשהות בשטח ולפתח חוש הישרדות. תכנית הלימודים שמפעילה המכללה האקדמית בוינגייט היא הן חווייתית והן לימודית, תוך כדי התנסות אמיתית בפעילויות מאתגרות ובלמידת מיומנויות להתנסות בשטח ותחומי אחריות כמו הובלת קבוצות ומסעות חניכה. בסיום לימודי פנאי אתגרי הבוגרים יוכלו להשתלב במגזר החינוכי והעסקי או לשמש כיועצי פעילויות שטח ואף להקים עסק פרטי. ההתנסות האתגרית תעניק לכל אחד ואחת את הכוח ואת היוזמה לשמש כמובילים ומדריכים במהלך הפעילות האתגרית בשטח ובכך תאפשר להם לצבור ניסיון וביטחון רב.

תכנית הלימודים

אל לימודי פנאי אתגרי במכללה האקדמית בוינגייט בדרך כלל פונים חובבי שטח ומדריכי טיולים, אנשים שמכירים את האדמה, אוהבים את האתגר האמיתי ומעוניינים להתפתח בתחום, אך כמו כן גם יועצים ארגוניים ועובדים סוציאליים, בניהם מדריכי נוער ומנהלי הדרכה, גם הם קהל יעד פופולארי בלימודים הללו, מאחר והם רוצים להוסיף אישיות לתפקיד שלהם ולקחת חלק באתגר. מלבד הקניית מיומנויות עבור קיום בטבע, הסטודנטים לומדים כיצד להתמודד בסביבה לבד וכיצד להדריך קבוצות. אין ספק כי מדובר בחוויה בעלת עוצמות גבוהות וחוויות שונות ממה שאנחנו רגילים, במיוחד כיום שההתמודדות שלנו מתנהלת במקומות סגורים ואנחנו לא תמיד יודעים כיצד להתנהל בשטח. מאחר שהלימודים משלבים התנסות מעשית והתנסות לימודית, הסטודנטים לומדים את התחום מכל כיוון ומבינים על בשרם כיצד לנהוג בכל סיטואציה.

המכללה האקדמית בוינגייט מנהלת בית ספר לתיירות בו מדריך צוות מיומן של אנשי מקצוע מהמעלה הראשונה. מלבד לימודי פנאי אתגרי, ישנו מגוון עצום של לימודי תיירות אתגרית שיאפשרו לכם לחוות חוויה יוצאת דופן ויחד עם זאת לרכוש מקצוע חדש לחיים.

מאמרים רלוונטים נוספים

הרצאה של צביקה שרף – היבטים מנטאליים באימון

12/12/2013

קרא עוד

כושר גופני לילדים עם שיתוק מוחין בבית הספר-תחליף לפיזיותרפיה? מאת: פרופ' ישעיהו הוצלר 

21/02/2017

קרא עוד

קורס מדריכי כדורסל במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים בישראל

01/03/2015

קרא עוד

עזרה בדרך: כמה עזרים טכנולוגיים מתקדמים לשיקום לאחר אירוע מוחי

27/01/2014

קרא עוד

לימודי ספורט - היום יותר מתמיד

17/03/2014

קרא עוד