דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי ספורט - היום יותר מתמיד

כיום יותר מתמיד תחום הספורט הופך להיות קרוב לכל אחד מאיתנו, לאור ההמלצות הגורפות על פעילות גופנית בשילוב של תזונה בריאה ונכונה. מחקרים מראים כי אם אנחנו מעוניינים להאריך חיים ולחיות שיבה טובה חשוב לתפקד באופן יומיומי באמצעות סוגים שונים של ספורט, להזרים את הדם, להניע את כל חלקי הגוף ולאפשר ללב לקבל הרבה יותר חמצן. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה תלמידים באמצעות לימודי ספורט, כאשר לפי חוק הספורט לימודי ספורט מתחלקים לשניים, קורסים על פי חוק הספורט וקורסי המשך כמו לימודי תעודה והשתלמויות שונות. כל הקורסים שנעשים במסגרת חוק הספורט , מנוהלים על ידי פיקוח של מנהל הספורט, אשר מחליט מי ידריך את הקורס וכיצד הוא יתבצע.

ספורט תחרותי

המכללה האקדמית בוינגייט מעבירה קורסים שונים של לימודי ספורט, כאמור חלקם לפי חוק הספורט וחלקם הם רק קורסי המשך והשתלמויות. בין ההסמכות השונות ישנם קורסי מדריכים, בניהם קורס מדריכי כדורגל, קורס מדריכי כדורסל, קורס מדריכי חדר כושר ועוד. מולם, ישנם קורסי מאמנים שגם הם כוללים קורס מאמני כדורסל, קורס מאמני כדורגל, קורס מאמני שחייה ועוד. ההבדל בין השניים הוא בסמכות שהתלמיד מקבל בסיום הלימודים. מאחר שעולם ההסמכה של הספורט מתחלק למאמן ולמדריך, הקורסים מחולקים כך בין ספורט תחרותי לבין ענפים עממיים. בענפים העממיים אין תחרויות ומדינת ישראל לא לוקחת אחריות על הקורסים הנמצאים בענף זה, אלא רק על הספורט התחרותי.

קורס מאמני כדורגל

ניקח לדוגמא את קורס כדורגל של לימודי ספורט המכשיר מדריכי כדורגל ובסיום הלימודים, הבוגר יקבל הסמכה של הדרכת כדורגל לפחות עד גיל 16, בעוד קורס מאמני כדורגל יקנה תעודת מאמן כדורגל, מה שנחשב להסמכה יותר רצינית ואפקטיבית לעתיד. שני תכניות הלימודים נקבעו לפי חוק הספורט, אך ההסמכה היא שונה. במידה ומדריך ספורט שסיים בהצלחה, ירצה להתקדם ולאמן בוגרים, הוא יוכל להתקבל ללימודי מאמן וליצור לעצמו פתח נוסף בעולם הספורט והאימון. המכללה האקדמית בוינגייט משקיעה מאמצים בכל תלמיד בכדי להכשיר אותו באופן אופטימאלי ולאפשר לו להיות חלק מכובד מעולם הספורט ולפתח קריירה בתחום. המכללה האקדמית בוינגייט נמצאת בלב השרון באזור פסטורלי ונעים לכל עובר אורח. בכניסה למכללה ניתן לראות את ההבדל בינה לבין מכללות אחרות הן מבחינת האזור והן מבחינת המבנים והתכולה שלהם. בסיום, תעודה עם חותמת של המכללה האקדמית תאפשר לבוגר להיכנס לשוק העבודה בתחום באופן מקצועי, להתנסות ולהביא מעצמו לעולם זה.

מאמרים רלוונטים נוספים

כיצד טיול עם מורה דרך יכול לחסוך זמן וכסף בטיול

25/06/2015

קרא עוד

נטורופתיה של ימנו

05/09/2012

קרא עוד

התאמת אופניים מקצועית

19/06/2022

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל

09/01/2014

קרא עוד

לימודי נטורופתיה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

05/03/2014

קרא עוד

קורס מדריכי רכיבה על סוסים

11/02/2013

קרא עוד