דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי נטורופתיה בישראל

האוכלוסייה הישראלית ממשיכה להיחשף לרפואה המשלימה, שמצליחה להתקיים יחד עם הרפואה הקונבנציונאלית וליצור רפואה מתקדמת שרואה את טובתו של המטופל. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה תלמידים באמצעות לימודי נטורופתיה בתוך בית הספר לרפואה המשלימה ומקדמת את הנושא ומובילה את הנושא בישראל מזה שנים. לימודי נטורופתיה מבוססים על ההכרה כי לגוף לא רק היכולת הטבעית להתנגד למחלה, אלא גם מנגנונים פנימיים של שיקום ושל ויסות עצמי. תכנית הלימודים כולל תזונה לפי סוג דם, צמחי מרפא, פרחי באך, ארומתרפיה, אינטגרציה ומגוון גדול של קורסי העשרה. בנוסף, לימודי נטורופתיה כוללים גם לימודים מהרפואה המערבית כגון אנטומיה, פיזיולוגיה, פתולוגיה, בדיקות מעבדה, ביוכימיה, פרמקולוגיה וכמו כן התנסות מעשית בקליניקה.

תעודות הסמכה

הלימודים מתקיימים במשך 4 שנים ומתרכזים ביומיים בשבוע ובסיום הלימודים מקבלים תעודת מטפל מוסמך בנטורופתיה, תעודת מטפל בפרחי באך, תעודת הרבלוג קליני, תעודת מטפל בארומתרפיה, תעודת אירדולוג קליני ותעודה במקצוע מגע בו בחרו להתמחות מתוך מגוון גדול של התמחויות לבחירה כגון שיאצו, עיסוי, רפלקסולוגיה, סו ג'וק וכדומה. לימודי נטורופתיה מקנים לתלמידים את הכלים בכדי לדעת כיצד לטפל במטופל בצורה ריאלית כשלמות אורגנית אחת. במסגרת הקורס הם לומדים את השיטה המבוססת על ההכרה כי לגוף יש את היכולות הטבעיות שלו להתנגד למחלה, זאת ניתן לעשות באמצעות צמחי מרפא טבעיים ולהימנע מחומרים כימיים.

אבחון לפי לימודי נטורופתיה

כאשר עושים אבחון נטורופתי מתייחסים לגורמים סביבתיים כגון אורח חיים, גורמים תזונתיים, תורשה, מצבים נפשיים ועוד. באבחון שואלים את המטופל על אורח החיים שלו ובוחנים את קשתית העין שלו, את הציפורניים והלשון. לימודי נטורופתיה מלמדים את התלמידים כיצד לאבחן את המטופל ולסייע לו באמצעות תזונה נכונה, תוספי מזון, פינוי הרעלים מהגוף על ידי צמחים ולשפר את המצב הנפשי שלו על ידי פרחי באך, עיסויים, יוגה ועוד. המכללה האקדמית בוינגייט בעלת ניסיון רב בתחום הרפואה המשלימה ובתחום לימודי נטורופתיה בפרט. צוות המכללה מנוסה ומיומן במשך שנים רבות בתחום הרפואה המשלימה ומקנה לכל תלמיד את הידע הנדרש, בכדי להיות מטפל מצליח ולתרום למטופלים מעצמו, בכדי לעזור להם לחיות אורח חיים בריא. 

מאמרים רלוונטים נוספים

שחיקת סחוס בברכיים? אין דבר כזה!

05/08/2013

קרא עוד

ערב "שירת המונים" למתמודדים עם מחלת הפרקינסון במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

25/07/2019

קרא עוד

יציאה מעבדות לחרות - טיפול בהפרעת פאניקה ואגרופוביה

01/04/2015

קרא עוד

הקשבה – התאים זוכרים

05/02/2013

קרא עוד

חומות של תקווה

28/01/2014

קרא עוד

בריאות העור בגישה הנטורופתית

12/07/2017

קרא עוד