דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

סיכום הצמדה

מתוך: הכשרתון 30. כתבה: לינוי חכם

היה שוני בין המציאות שלנו - סטודנטים מוינגייט - למציאות של המורים המאמנים. אותנו לימדו להסביר היטב את המיומנויות הנלמדות תחילה באופן סטטי עם דגשים קריטיים ואחר כך לקיים משחקונים בזוגות ובקבוצות קטנות באופן הדרגתי. לפי המציאות של בית הספר, היינו צריכים לתת פחות דגש על איכות הביצוע ולתת יותר זמן למשחק, לשיתוף פעולה ולפעילות מרבית של התלמידים.

נהניתי מאוד עם צוות הסטודנטים שהיו איתי. הייתה עזרה ותמיכה הדדית, שיתוף פעולה, אכפתיות לאחר, קבלת החלטות יחד לגבי קיום הפסקות פעילות. כל אחד תרם מעצמו כחלק מצוות מגובש.

אני מאמינה שעליי לתת לתלמידים אותם אני מלמדת ואלמד בעתיד ידע, פיתוח קוגניטיבי, חשיפה לעולם הרחב, מתן כלים להתמודד עם המציאות גם אחרי שעות בית הספר וערכים של פעילות גופנית. כמו כן, עליי ללוות את הילד בתחום הרגשי והחברתי, מבלי לשכוח להעריך את תרומת הבית וההורים לתהליך התפתחות התלמיד. אני מקווה שדרכי ההוראה שלי יתקיימו כפי שאני דורשת מעצמי.

במהלך ההצמדה הגעתי לתובנה שה"אני מאמין" שלי לאורך כל ההוראה לא מפסיק להתגבש. הגעתי עם השקפה מסוימת כשהתחלתי את ההתנסות בהוראה, ועם הזמן נפתחתי לגישות הוראה שונות, של המורים המאמנים שהיו לי. כל פעם למדתי דבר חדש ובחרתי לסגל לעצמי חלק מה"אני מאמין" שלהם, החלק שאליו אני מתחברת ושהוא הפך להיות חלק מהאג'נדה שלי.

המסקנות שאליהן הגעתי הן שיש לשמור על ראש פתוח לשינויים, לא להתייאש מכיתה אחת שיש איתה קצת קשיים, לבוא אליה שוב ולתת מעצמי מאה אחוז של אנרגיות חיוביות. עליי לתת לאותה כיתה את אותה ההתייחסות בדיוק כמו לכיתה אחרת, להיות פתוחה לגישות חדשות ושונות, להיות מוכנה תמיד לשינויים ותמיד ש"תהיה לי בכיס" תוכנית חלופית במקום השיעור שתכננתי לבצע, להיות קשובה לתלמידים ולרצונם ולדעת לאזן זאת יחד עם הרצונות שלי והציפיות שלי מהם.

אין ספק כי יש לי עוד הרבה מה ללמוד ולהתנסות, אני דוגלת בביטוי הידוע "מכל מלמדיי השכלתי ומתלמידי עוד יותר". מעבר לידע ולניסיון שאני מעבירה לתלמידים, אני מקבלת מהם תובנות שיעזרו לי לעצב את אישיותי בתור מורה ובפרט בתור בן אדם.

מאמרים רלוונטים נוספים

קורס מדריכי כדורגל - במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

17/03/2014

קרא עוד

GIVE ME MOR

25/07/2019

קרא עוד

מדריכי כדורגל

28/08/2013

קרא עוד

אימון פונקציונאלי

03/03/2014

קרא עוד

פחמימות

25/11/2014

קרא עוד

המלצה לטיול באתרי מורשת עולמית בישראל שהוכרו על ידי ארגון אונסק"ו

23/06/2015

קרא עוד