דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

פרויקט לקידום הבריאות וינגייט 2012 - ספורט ומגדר

מתוך: הכשרתון 22

מאת: בעז פלג ולירון שיוביץ. מנחה להוראה: מיקי אופיר. 

תיאור הפרויקט: 

בתאריך 26.3.12 נפגשו הסטודנטים של שנה ג' בהדרכתה של מיקי אופיר לביצוע פרוייקט במסגרת שבוע ההצמדה בנושא ספורט ומגדר בבית הספר "גינצבורג האורן" ביבנה. במסגרת הפרויקט נערכה סדנא בת שלוש שעות לתלמידי כיתות ט' בסיועם של תלמידי כיתה יא' הלומדים במגמת המגדר בבית הספר. הסדנא כללה דיון בכיתות בהנחייתם של הסטודנטים כשבכל קבוצה חצי כיתה ליצירת אווירה סדנאית. 

בשעה הראשונה כל קבוצה קיימה דיון קבוצתי בנושאים השונים: השוואה בין נשים לגברים בספורט, הבדלי שכר בין גברים לנשים, כיצד התלמידים תופסים פרסומות שונות בתחומים שונים, דימוי גוף של אישה לעומת דימוי גוף של גבר, התייחסות לחוק הפוטושופ וחוק הדוגמנויות שעבר לא מזמן בכנסת ועוד. בשעה השנייה התלמידים שיחקו את משחק המחניים בשיתוף של בנים ובנות - כאשר הושם דגש על כך שבנות פוסלות בנות ובנים פוסלים בנים. בשעה השלישית התבצע דיון על המשחק. בחלק המסכם התלמידים יצרו כרזות, סלוגנים וסיסמאות בנושא עם אמירה אישית של כל אחת ואחד, תוך שימוש בעיתונים, שירים אקטואליים וכד'. 

תלמידי מגמת המגדר חילקו במהלך היום מדבקות לתלמידי בית הספר עם משפטים וסלוגנים שהם חיברו כמו: "נשים מנומסות לא עושות הסטוריה" או "נשים- למטווח" או "ציירי לך שפם". הסטודנטים עברו חוויה מהנה תוך שימת דגש על הנושא וחשיבות הוראתו בבית הספר בגילאים השונים. בשיחת הסיכום הצענו לבית הספר להתייחס לנושא זה ולהעלותו לסדר היום במהלך כל השנה בצורות שונות ולא רק ביום ספציפי, וזאת על מנת לקדם שוויון בקרב נשים בכל תחום בבית הספר בפרט ובחיים בכלל. 

מאמרים רלוונטים נוספים

אכילה ואימון התנגדות

02/12/2014

קרא עוד

בואו...נווסת את החושים ונעצים את הפסיכומוטוריקה

19/05/2021

קרא עוד

קורס עיסוי

23/03/2014

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל - ענף הספורט הפופלארי ביותר במדינת ישראל

25/11/2012

קרא עוד

נטורופתיה - סוד הקסם הטבעי

06/02/2015

קרא עוד

"אימון חשאי" – רצפת האגן לאן?

10/08/2015

קרא עוד