דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח בריאות למורי דרך

מורי דרך נהנים מאפשרויות תעסוקה מגוונות. הם יכולים להשתלב במסלולי תיירות שונים, להצטרף אל חברות או ארגונים העוסקים בהדרכת טיולים או לעבוד כעצמאיים ומדריכים במסגרות פרטיות. ההכשרה של מורי דרך כוללת שעות לימוד בכיתה ועשרות ימי סיור ברחבי הארץ.

קהל היעד מורכב לרוב מאוהבי ארץ ישראל, המעוניינים להפוך את התחביב למקצוע מאתגר. בנוסף, דוברי שפות זרות יכולים לעבוד עם תיירות נכנסת ממדינות שונות בעולם. יחד עם זאת, יש לציין את החשיבות של ביטוח בריאות למורי דרך ולהבין את משמעותו.

מדוע מורי דרך צריכים ביטוח?

ליבת התפקיד של מורי דרך באה לידי ביטוי בהדרכה בשטח ועבודה עם קבוצות. מנגד, סביבת העבודה של מורי דרך שונה מהרגיל: הם נמצאים בשטח פתוח, חשופים לשורה ארוכה של סיכונים ולוקחים על עצמם מידה רבה של אחריות. מורה דרך הוא לעיתים הגורם המוסמך היחיד הנמצא בשטח למתן עזרה ראשונה או תמיכה פיזית. בין נושאי הלימוד העיוניים שתפקידם להכשיר את מורי הדרך, ניתן למצוא תיירות לאנשים עם צרכים מיוחדים, מתודיקה של הדרכת טיולים והכנה ושימוש בעזרי הדרכה יצירתיים. במילים אחרות, מורה דרך הוא תפקיד מורכב הדורש גיבוי ביטוחי מלא ככל האפשר.

סיבה נוספת לחשיבות של ביטוח ייעודי למורי דרך היא אתרי התיירות במדינת ישראל. מורי דרך יכולים להגיע תוך מספר ימים בודדים מהחרמון בצפון ועד אילת בדרום. חניכי המורים לומדים מהם כיצד להתמצא בארץ, מבקרים איתם בשמורות טבע ובגנים לאומיים ונחשפים אל אתרי הנצחה ומורשת קרב. המורה מהווה דוגמא אישית עבור חניכים בכל הגילאים – לרבות תיירים מחו"ל, משפחות וכמובן בני נוער וילדים. כל הפעילויות באתרי התיירות צריכות להופיע בפוליסת הביטוח של המורה ולהקנות עבורו את רמת הביטחון הנדרשת.

אחריות מקצועית של מורי דרך

הזמן הנכון לרכוש ביטוח בריאות הוא בתום קורס מורי דרך וקבלת הכרה מהמוסדות הרלוונטיים. רישיון "מורה דרך ארצי" מטעם משרד התיירות מוענק לבוגר קורס שעמד בהצלחה בבחינות הרישוי של משרד התיירות, הן בכתב והן בעל פה. מבחינת גיל המבוטחים, הקורס מוכר לצורך מימוש פיקדון חיילים משוחררים וזוכה להצלחה מרשימה בקרב צעירים. מעבר לכך, הוא מוכר על ידי קרנות ההשתלמות לעובדי הוראה, על ידי מחלקות הפרישה של צה"ל ומשטרת ישראל, קרנות השוטרים, משרד הקליטה והמוסד לביטוח לאומי. אפשר לעבור את הקורס כמעט בכל גיל בכפוף לעמידה בקריטריונים בסיסיים ומצב גופני תקין. גיל המורה, ניסיונו והתמחותו מהווים לבסוף חלק בלתי נפרד מהרכב פוליסת הביטוח.

לסיכום, מורי דרך זקוקים לביטוח בריאות בדיוק כמו כל גורם מקצועי אחר. פוליסת הביטוח שלהם ייחודית וכוללת שורה ארוכה של כיסויים מתאימים. מורי הדרך ומדריכי הטיולים בארץ צריכים להכיר את תחום האחריות המקצועית וצד ג' ולהצטייד בפוליסה המתאימה.

מאמרים רלוונטים נוספים

מתי התגלגלתם לאחרונה?

10/02/2015

קרא עוד

לימודי תעודה בניתוח התנהגות

30/01/2013

קרא עוד

קורס מדריכי כושר

03/03/2014

קרא עוד

אבחון פסיכודידקטי

17/02/2014

קרא עוד

לתת ולקחת

28/01/2014

קרא עוד

עבודת פסיכולוגיית ספורט עם ספורטאים וקבוצות ספורט

24/03/2013

קרא עוד