דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח אחריות מקצועית למאמני ספורט

מומחים בתחום התביעות המשפטיות מעידים כי בשנים האחרונות חלה עלייה תלולה במספר התביעות המוגשות בישראל בגין רשלנות. מה שהחל כגל תביעות בגין רשלנות רפואית הלך והתרחב בהדרגה למקצועות נוספים ולאחרונה נוספו לתביעות האלו תביעות מסוג חדש – תביעות נגד מאמני ספורט.

מטרת העל של אימון ספורטיבי היא לשפר את הבריאות ואת איכות החיים של המתאמנים. עם זאת, במקרים לא מעטים, האימון עלול להסב נזקים למתאמן לו לא בוצע כהלכה. גם המאמן המקצועי ביותר והזהיר ביותר, אינו יכול לצפות מראש תקלות או תאונות שעלולות להתרחש באימון ולפיכך כל מי שעוסק בתחום עלול למצוא את עצמו יום אחד ניצב מול תביעה גדולה שיכולה להגיע למאות שקלים. לעתים מדובר על תאונה שאירעה במהלך האימון ולפעמים על תביעה כנגד נזק מצטבר. ישנן תביעות שמוגשות לאחר הדרכה לא איכותית וישנן כאלו שבאו לאחר כשל במתקן האימון.

מי נכלל תחת ההגדרה של מדריך ספורט?

מדריך ספורט היא הגדרת מטריה לשורה ארוכה של בעלי מקצוע שפועלים בתחום הספורט והאימונים הגופניים. תחת ההגדרה הרחבה הזו ניתן למצוא מדריכים בחדרי כושר, מדריכי תנועה ומחול, מדריכי יוגה ושיטות דומות כגון פלדנקרייז או פילטיס, מפעילים של בריכות שחיה, מאמני כדורסל, טניס או כדורגל, מאמנים אישיים ועוד. כל אחד מהמקצועות שהוזכרו לעיל מחייב את העוסקים בו לכסות את עצמם כנגד תביעות עתידיות, ללא קשר ליכולותיהם המקצועיות ורמת הזהירות בה הם נוקטים.

ביטוח אחריות מקצועית

פוליסת אחריות מקצועית באה לכסות את כל בעלי המקצועות החופשיים, כולל מאמני ספורט מתחומים שונים כנגד תביעות עתידיות. הפוליסה מכסה את העוסקים במקצועות אלו כנגד נזקים שנגרמו לגוף או לרכוש כפועל יוצא מהפרת חובת המקצועיות אותה הם חבים ללקוחותיהם. גם ענפי ספורט בהם שכיחות הפציעות נמוכה יחסית, עדיין מחויבים ברכישת פוליסת ביטוח אחריות מקצועית. באופן כללי צריך לבדוק ראשית האם הפעילות מבוצעת תחת איגוד כלשהו או באופן עצמאי, האם הפעילות כפופה באופן ישיר לחוק הספורט או לא, והאם ישנה משמעות למספר המודרכים בכל קבוצת הדרכה. על המדריך לברר באופן מקיף ומעמיק מה כוללת הפוליסה, מהו גבול האחריות המקצועית שלו כמאמן, מה היא ההגנה שמספקת הפוליסה בכל מקרה ומקרה ועוד.

עם זאת, כל ענף ספורט דורש התייחסות מיוחדת ובכל ענף ישנן שאלות מסוימות שיש לשאול לפני שרוכשים את הפוליסה הנבחרת. כך למשל מדריך טיפוס קיר צריך לברר לעומק פרטים מסוימים בנוגע להגנה אותה הוא צריך לרכוש בעוד שמדריכת זומבה למשל צריכה לברר פרטים אחרים.

האם אתם כבר מבוטחים?

במידה ואינכם עצמאיים ואתם פועלים תחת ארגון מסודר, עליכם לברר האם מקום העבודה בו אתם פועלים כשכירים מעניק לכם מטרית ביטוח כלשהי ובמידה וכן, מהו ההיקף שלה. לעתים קרובות אנשי מקצוע משלמים סכומי כסף לא מבוטלים לחברות הביטוח ללא צורך, קחו זאת לתשומת לבכם. 

מאמרים רלוונטים נוספים

חלבונים לאחר אימון גופני האמנם?

01/05/2014

קרא עוד

סדנת צ'י קונג טיפולי של המגמה להכשרת מורים - בנווה שלום

18/06/2017

קרא עוד

המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

25/06/2013

קרא עוד

עסוקים ופעילים

23/03/2017

קרא עוד

מה היא נטורופתיה ?

25/02/2014

קרא עוד

לחוות חרדה ולהישאר מאוזנים - טיפול בלחץ וחרדה

03/08/2014

קרא עוד