דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

לימודי רכיבה טיפולית- כיצד זה עובד?

במהלך השנים הרפואה המשלימה תפסה מקום עם הרבה כבוד אצל האוכלוסייה הישראלית. רבים מהאנשים מעדיפים להיות מטופלים של רופא אלטרנטיבי מאשר לבקר את הרופא הרגיל שלהם. כיום, רופאים קונבנציונאליים רבים רוכשים את הידע על הרפואה האלטרנטיבית, מאחר והם רואים כי היא מתפתחת ויש ביקוש רב לרופאים מסוג זה. ברגע שרופא מסורתי לומד על הרפואה האלטרנטיבית, הוא יכול לחבר בין שני הזרמים ולטפל במטופליו בשילוב של התכונות הטובות ביותר מכל זרם. המכללה האקדמית בוינגייט מכשירה סטודנטים להיות מטפלים במגוון תחומים מתוך עולם הרפואה האלטרנטיבית, כאשר אחד התחומים המעניינים הוא לימודי רכיבה טיפולית, שהפכו להיות מקצוע מאוד מבוקש ופופולארי, מאחר שהאוכלוסייה דורשת מטפלים בתחום, שיעזרו להם או לילדים שלהם להחלים.

כיצד זה עובד?

לימודי רכיבה טיפולית משתמשים בסוס ככלי עוגן עבור המטופל, אשר בעזרתו הוא יכול להיפתח וליצור תקשורת בזכות תכונות ייחודיות של הסוס וכמובן בשילוב טכניקות טיפוליות שנלמדות בקורס. לימודי רכיבה טיפולית מתאימים לאנשים שטובים במגע ואוהבים לטפל באנשים, מאחר שהעבודה היא אחד על אחד בטיפול מקסימאלי והתמקדות במטופל. כידוע, רכיבה על סוסים שימשה את המעמד הגבוה כתחביב לא זול בכלל, אך כבר יותר מ-200 שנה התחביב הזה משמש כטיפול אלטרנטיבי עבור ילדים ומבוגרים כאחד. הישיבה על הסוס מאפשרת למטופל לחוות עוצמה ולקבל ביטחון עצמי, מתוך העצמה עצמית שבעל החיים מעניק לו. לסוס יש תנועות עדינות והוא רגיש מאוד לסובבים אותו, לכן הסוס יוצר קשר אישי עם המטופל ומאפשר לו לבטוח בו. הרכיבה הטיפולית מיועדת לאנשים הסובלים מבעיות פיזיות ונפשיות, כאשר הבעיות הפיזיות מתבטאות בשיתוק מוחין ובעיות בהתפתחות, בעוד הבעיות הנפשיות מתבטאות בחוסר ביטחון, בעיות קשב וריכוז וקושי לתקשר עם הסביבה.

מה התעודה מעניקה?

לימודי רכיבה טיפולית נלמדים במשך שנה אחת, יום בשבוע, בו מועברים קורסים אקדמיים, המאפשרים לבוגרים לעבוד בתור מורים לרכיבה טיפולית בכפרי נוער, פנימיות, מוסדות חינוך, משרד הביטחון ועוד. המכללה האקדמית בוינגייט מעניקה התנסות מעשית שמעניקה לסטודנט את הכלים להתמודדות בעולם האמיתי. צוות המרצים זמין במשך 24 שעות ומייעץ לכל סטודנט באדיבות ובסובלנות. המכללה מכשירה מטפלים ומעניקה להם את הכלים, כדי שיידעו כיצד לרכוש את האמון של המטופל, אך בכל מקרה מדובר בתהליך שנוצר עם הזמן ולא תמיד ניתן ללמוד אותו. 

מאמרים רלוונטים נוספים

לימודי רפואה סינית במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד

סיפור הצלחה

02/01/2013

קרא עוד

התנסות בהוראת החינוך הגופני בבית-ספר 'חנה סנש' אור-עקיבא – ייחודיות וערכים

28/01/2014

קרא עוד

גישה לשדה האמצעי – או שיפור מיומנויות ספורט ולמידה

09/08/2018

קרא עוד

הוראות הפעלה לגוף –מדוע זה כל כך חשוב?

10/08/2014

קרא עוד

מדריכי כדורגל-תכנית לימודים

28/08/2013

קרא עוד