דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

הכשרת מטפלים בתנועה ובאמנויות

אחת לחודש מתקיים יום ראיונות לתכנית החדשה לתרפיה בתנועה ואמנות שיפתח במכללה האקדמית בווינגייט בשנת הלימודים הקרובה. יום הראיונות מורכב מראיון אישי של המועמד/ת עם ראש התכנית היילי רוזנבלום ואחד מצוות המורים. בנוסף לריאיון האישי, מתקיים ראיון קבוצתי בתנועה ובאומנות בו יש אפשרות למועמדים לחוות את ייחודה ואיכותה של התוכנית וכן לצוות המורים להרגיש ולבדוק האם המועמד מתאים לתוכנית שלנו. ייחודה של התוכנית בכך שהיא משלבת למידה של טיפול בתנועה וטיפול באומנות, מתוך ראייה הוליסטית של שילוב אומנויות כדרך לביטוי רגשי, והתמקצעות באחד מהתחומים תנועה או אמנות. כאשר התוכנית משלבת למידה של ידע תאורטי מתחום הפסיכולוגיה והטיפול באומנויות והכשרה מקצועית ומעשית בתחום.
 
תמונת בדים זו, צולמה לאחר תהליך משמעותי ומרגש שעברו המועמדות כקבוצה ביום הראיונות למסלול הטיפול בתנועה ואמנות שהתקיים בחודש מאי.
 
הכשרת מטפלים בתנועה ובאמנויות
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
תהליך קבוצתי זה אפשר אינטראקציה בינאישית דרך התנועה, ללא מילים...כמו קסם, נולד בין המשתתפות מרחב בטוח אשר אפשר ביטוי לתנועה הרגשית והאותנטית של כל אחת ואחת הרוקדות. המשתתפות למדו להכיר זו את זו בדרך אחרת, לא זו המקובלת ביום יום. אלא בתקשורת של תנועה, גוף ומגע. לרגעים נראה היה כי זו היכרות אינטימית ועמוקה יותר מאשר דרך הביטוי הוורבלי השגור בנו.
 
זהו מיצג הסיום של הבעת התנועה הרגשית באמצעות הבדים. אפשר לראות את הקשר בין אני לבין העולם ובין אני לאחר באמצעות התמונה שנוצרה. תמונה זו מהווה ביטוי למעגל הרוקד ומעין מראה המשקפת את התהליך הקבוצתי: זו שבחרה להניח את הבד במרכז כביטוי להרגשתה בקבוצה, אחרת במרחב העוטף את הקבוצה, ואחת במרחב הקצה. 
 
כל אחת בדרכה הייחודית והשונה ביטאה את עצמה באמצעות הבדים והתנועה. יחד, נוצר מרחב יחיד ומיוחד לקבוצה שהתהוותה ב"כאן ועכשיו"- מעגל מביע מרגיש וממליל את עצמו. לאחר החוויה התנועתית והחיבור אל מיצג הבדים שיתפו המשתתפות זו את זו בתהליך שעברו וברגשות ,תחושות מחשבות ותובנות שעלו בהן במהלך ההתנסות החווייתית. ההתנסות השאירה בכולנו טעם של עוד ותשוקה להתחיל את שנת הלימודים במסלול בשנה הבאה. 
 
כתבה כרמית ליבנה – זיו ,תרפיסטית בתנועה ומנחת קבוצות אימפרוביזציה ריקוד ויוגה מרצה במסלול להכשרת מטפלים בתנועה ובאמנות  במכללה האקדמית ב וינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

לב הדיאלוג בין התנועה לבין המוזיקה

16/05/2016

קרא עוד

המלצות למתמחה בשנה"ל תשע"ד

28/01/2014

קרא עוד

חמישה מיתוסים על פעילות גופנית והריון

06/08/2014

קרא עוד

הר געש שפתחו סגור והוא שורף את הפרח- אני הוא הפרח...

01/01/2013

קרא עוד

קורס מועדוני בריאות וכושר למבוגר ולזקן

20/03/2013

קרא עוד

מי זקוק למדרסים?

09/09/2014

קרא עוד