דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס רכיבה טיפולית

ידוע כי בעלי חיים עוזרים בהתמודדויות שונות ובטיפול בבעיות בריאותיות ופסיכולוגיות אצל ילדים ומבוגרים כאחד. בעלי החיים בקלות יכולים להחליף את ספת הפסיכולוג ואפילו את הרופא בבית החולים. בכדי לקיים התפתחות תקינה אצל ילדים, חשוב מאוד להפגיש אותם עם בעלי חיים שונים על ידי קיום מגע ואף נוכחות תמידית של בעל חיים בבית. המגע של הילד או של המבוגר עם בעל החיים, תורם לו כלים להתמודדות עם מצב פסיכולוגי שונה, בעיות בריאותיות, קשב וריכוז ומאפשר לו להשתחרר ממתחים ולחצים. מאחר ובעלי חיים מעניקים אהבה שלא תמיד תלויה בדבר ואינה בנויה על ידי אינטרסים, בעליו של החיה נפתח, מאחר והוא מקבל אהבה אמתית, דרכה הוא יכול לראות עולם חיובי ויפה יותר.

קורס רכיבה טיפולית עם סוסים

מלבד כלב, שהוא חברו הטוב של האדם, הסוס הוא בעל חיים שבעזרתנו ניתן לטפל בבעיות שונות, בעיקר אצל ילדים. רכיבה טיפולית על סוסים מתבססת על התכונות הנעלות של הסוס בניהן: סובלנות, שקדנות, הקשבה, חריצות, כוח סבל ועוד. הרכיבה על הסוס מעניקה לרוכב את השליטה אותה הוא אינו יכול לקבל כאשר הוא לבד. אנשים נכים למשל, שחיים ללא עצמאות, מקבלים את המושכות לידיהם ומנווטים את הסוס לכל כיוון שהם חפצים. קורס רכיבה טיפולית במכללה האקדמית בוינגייט, המכשירה מדריכים לטיפול בבני אדם באמצעות בעלי חיים, קורס רכיבה טיפולית, הוא קורס שבסופו של דבר יאפשר לאותם מדריכים להיות סוג של רופאים, שעוזרים לזולת בדרך מיוחדת.

רכישת עצמאות ואומץ

קורס רכיבה טיפולית דורש מעט ניסיון ברכיבה, אך לא בהכרח הסמכה בתחום, במידה ואתם מעוניינים לקחת חלק בלימודי קורס רכיבה טיפולית ואין לכם כלל ניסיון, תוכלו להירשם למכינה של קורס מדריכים. במהלך הקורס, המדריכים מכירים מצבים שונים, בהם הם יטפלו בעתיד, לומדים על גוף האדם, על התפתחות הילד, הפרעות קשב וריכוז ובעיות נוספות. הרכיבה על סוס תעזור לרוכבים להתמודד על הבעיות השונות, בעזרת לקיחת המושכות לידיים, רכישת עצמאות ואומץ. במהלך הקורס, המדריכים ירכשו את הכלים הנכונים בכדי לעזור לאנשים, בעזרת ידע שירכשו ובעזרת ההתנסות המעשית שקיבלו בלימודים.

מאמרים רלוונטים נוספים

הסבת מקצוע - לגוף ולנפש!

26/01/2014

קרא עוד

קורס מדריכי כדורגל - ענף הספורט הפופלארי ביותר במדינת ישראל

25/11/2012

קרא עוד

ההרמוניה בין עולמות ההידרותרפיה והשחייה

28/05/2019

קרא עוד

למה צריך מאמן כושר אישי?

05/09/2012

קרא עוד

רשלנות רפואית פלילית בפציעות ספורט

30/08/2016

קרא עוד

אימון כוח – אימון התנגדות

07/02/2013

קרא עוד