דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

תואר ראשון בחינוך גופני

בתי הספר בישראל העדיפו ברוב הזמן להשקיע את המשאבים על חינוך טוב, מורים איכותיים, אמצעי למידה ברמה גבוהה, אך את החינוך הגופני השאירו מאחור וסיכמו אותו בריצת אלפיים או במשחק מחניים.

מאז שנות ה-90, כשהמחשב והאינטרנט פרצו לתודעתנו, החלו התפתחויות במגוון תחומים, גם שיעור של חינוך גופני השתנה והתקדם לקראת שנות ה-2000. כיום, בכדי להדריך תלמידים בשיעור ספורט, דרוש תואר ראשון בחינוך גופני, בנוסף אל ניסיון ומקצועיות. וינגייט, מכללה אקדמית להשכלה גבוהה למקצועות הרפואה המשלימה, חינוך, הוראה, ספורט, שיקום ועוד, ממוקמת בלב השרון בין שערים ירוקים של צמחייה מרהיבה, בתוכה חדרי הרצאות חדשים ומאובזרים היטב, עזרי לימוד מקצועיים וסגל מורים מהמעלה הראשונה.

זיקה לספורט

תואר ראשון בחינוך גופני מצריך מהסטודנט ניסיון עם ילדים וכמובן עם ניסיון אישי ומקצועי בספורט. אומנם באופן שטחי, תואר ראשון בחינוך גופני נשמע כמו מקצוע קל ללמידה, אך למעשה הוא כרוך בהרבה מידע מסובך, כגון פיזיולוגיה, אנטומיה וכדומה. על הסטודנט ללמוד היטב על גוף האדם, מאחר והתפקיד שלו הוא לפתח את גופו ולעודד אותו לכושר גופני ואורח חיים בריא. האנשים שפונים למקצוע זה, הם בדרך כלל אנשים עם זיקה מאוד גדולה לספורט, אך עם זאת הם מרגישים כשליחים, עבור הכושר הגופני של הילדים והחינוך שלהם.

מורה לספורט, הוא לא רק המורה שמביא כדור לשיעור, אלא מחנך, דמות לחיקוי, שאמור גם הוא ליישם את עצות הכושר והתזונה גם לעצמו.

המכללה האקדמית בוינגייט, מתהדרת בשם של קמפוס יוקרתי ללימודי אקדמיה גבוהים, דרישות הקבלה לא גבוהות, אך גם אינן נמוכות, מה שמוכיח את איכות הקמפוס אך גם את הנגישות אליו. לקמפוס מגיעים   סטודנטים מכל הארץ, בידיעה כי מדובר בקמפוס ברמה גבוהה, עם מיטב המרצים בתחומים השונים. תואר ראשון בחינוך גופני, מלבד תעודה הוא גם מקצוע מצוין לחיים. עבודה בבית ספר מאפשרת משכורת טובה, תנאים טובים, חופשות וכמובן סיפוק גדול מחינוך ילדים והעברת המסר הנכון אליהם. בנוסף לכושר גופני, המורה רשאי להדריך את הילדים בכל הנוגע אל תזונה בריאה ושמירה על אורח חיים בריא. 

מאמרים רלוונטים נוספים

מכון איילון (גבעת הקיבוצים) – ציונות בבטן האדמה

12/05/2015

קרא עוד

"מצטיינים להוראה" בתחום החינוך הגופני – מי אנחנו ולאן אנחנו הולכים?

28/01/2014

קרא עוד

לימודי חינוך גופני- אפשרויות תעסוקה

28/08/2013

קרא עוד

תרומת לימודי השיאצו לתלמיד

03/02/2015

קרא עוד

מורה דרך בישראל

17/10/2012

קרא עוד

מאמן כדורסל טוב

19/11/2012

קרא עוד