דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

מהו אימון באמצעות (NLP (Neuro Linguistic Programming

מה זה אימון?

אימון הינו מקצוע שייעודו השגת שינוי בר-קיימא המוביל למימוש עצמי מיטבי ולהישגים יוצאי דופן בחייו של המתאמן בהתאם לשאיפותיו ורצונותיו.
תהליך האימון מושתת על מערכת יחסים מתמשכת המאפשרת למתאמן להגדיר את חזונו, ייעודו וערכיו בכל תחום בחייו, לתרגם אותם ליעדים מוגדרים, לבנות תכנית פעולה יישומית להגשמתם ולהוציאה לפועל.
באמצעות דיאלוג מעצים, כאשר המאמן רואה במתאמן כמומחה בחייו ומאמין כי כל אדם ניחן ביצירתיות, בתושייה והינו ישות שלמה, ממקד ומבהיר המתאמן את רצונותיו, מגדיל את המודעות והגילוי העצמי שלו, משפר את יכולותיו, מחולל מרחב פעולה חופשי מאמונות ותפיסות מקבעות ובוחר את פתרונותיו הוא בדרכו היצירתית (הגדרת לשכת המאמנים בישראל).

מה זה NLP?

NLP הינו ארגז כלים מדויק ורב עוצמה בטיפול, הנחייה, השפעה, תקשורת ואימון. מהווה את אחת משיטות ההתערבות המתקדמות בעולם בנושא שינוי והשגת מצוינות לאורך זמן, שיטה ממוקדת עתיד המשלימה ומדייקת תהליכי אימון, ממקסמת את איכותו ואת ביצועי המאמן.

N - NEURO

המוח - אופן שבו האדם מרגיש- מערכת החושים בכלל

L-  LINGUISTIC

השפה שבה משתמש האדם כדי לבטא את המחשבות/תחושות שלו.

P- PROGRAMMING

תבניות ההתנהגות של האדם- החיבור של המוח והשפה מייצרים התנהגות.
 

 

NLP מבוסס תיאוריות ממדעי המוח, ההתנהגות והשפה – וניזון במיוחד מתיאוריות ומחקרים בנושאי תקשורת בין אישית ותוך אישית – להשגת שינוי ומצוינות.

החידוש והתרומה של NLP לעולם הם לא בתיאוריות עצמן – אלא באינטגרציה בניהן והפיכתן לארגז כלים מעשי, פשוט להבנה וקל לביצוע.

ארגז הכלים כולל כלים לשינוי התנהגויות, רגשות, מחשבות ואמונות תוך השגת תוצאות משמעותיות בפרק זמן קצר יחסית.

מה זה אימון NLP ?

אימון NLP מעניק למתאמנים מערך של כלים שיאפשרו לו או לה לנתח, להטמיע, או לשנות בעזרת המאמן, כל רצף של התנהגות שהם עשויים להבחין בו אצל עצמם ואצל אחרים.

באימון NLP, רוכשים המתאמנים  כלים לשוניים שעוזרים להם  לזהות איזה סוגים של מידע הם מאחסנים וקולטים במוחם  איזה מידע מושמט ואיך בדיוק נעשה שימוש במידע שנקלט. עצם הזיהוי והמודעות עוזרים למתאמנים לשנות אמונות ותפיסות מעכבות, להיפטר מרגשות שליליים ולהתחבר לחיוביים, לשפר תקשורת בינאישית, להעלות הדימוי העצמי, לנהל קונפליקטים ולהגיע להחלטות, לצאת ממצבי תקיעות, להשפיע בעזרת מילים, לשנות הרגלים ותגובות אוטומאטיות בלתי רצויות ועוד.

ב אימון NLP משתמש המאמן בטכניקות ומיומנויות אימון וטיפול שמתמקדות באחד או יותר משלושת החלקים – מחשבה, רגש, התנהגות. כדי לייצר שינוי לטובה בכל תחום שהמתאמן רוצה.

מה עושים בפועל באימון NLP?

באימון-NLP אנו נעים בזמן, מחברים את המתאמן למשאבים שלו דרך היזכרות וחוויית סיטואציות שונות בחייו, מזמינים אותו להביא את המציאויות השונות אל תוך חדר האימון באמצעות הדמיון ומאפשרים לו כך – לא רק לדבר ולחשוב על העתיד הרצוי, אלא גם להרגיש אותו, לחוש אותו ולראות אותו, כאילו הוא קורה באותו הרגע.

בדרך זו – המתאמן למעשה מתרגל במוחו את מה שהיה רוצה להגשים, את הדרך בה היה רוצה לפעול ולהגיב ואת מי שהיה רוצה להיות.

נכתב ע"י הילה פורטיס טויטו, מרכזת לימודי NLP במכללה האקדמית בוינגייט

מאמרים רלוונטים נוספים

הכן גופך לחורף

22/12/2014

קרא עוד

הסבת מקצוע - לגוף ולנפש!

26/01/2014

קרא עוד

ריצה כטיפול או טיפול באמצעות ריצה? זו השאלה

16/02/2020

קרא עוד

ספורט למיוחדים במינם

19/11/2014

קרא עוד

כיצד מדריך טיולים מוסמך מעשיר את חווית הטיול

25/06/2015

קרא עוד

אימוני קרוספיט (Cross Fit) בבתי אבות ובדיור מוגן – הדבר הבא

16/02/2020

קרא עוד