חיפוש סגור

אילוף כלבים - שפת גוף

כלבים נחשבים למטפלים מצוינים. הם ניחנים ביכולת לתקשר, לעורר רגשות ולהסיר מחסומים רגשיים. המפגש עם הכלבים בקורס אילוף כלבים מניב תוצאות מפליאותומאפשר נתינה וקבלת אהבה. כמו כן, הוא מספק חיזוקים חיוביים וחוויות הצלחה, התורמותלשיפור רווחתו הנפשית והפיזית של המטופל. בעבודה הקבוצתית והפרטנית, הכלבהינו כלי להגיע לליבו של המטופל, לחזק את דימויו העצמי, ללמוד להתמודד עם קשייםופחדים, להקנות יכולת לבנות קשרים חיוביים ליצירת רשת ביטחון, וללמדו תהליכי קבלהונתינה. סיפוק, אהבה ותחושת הערך העצמי מורגשים כבר מהמפגש הראשון עם הכלב.

בלימודי אילוף כלבים לומדים כי בתחילת תהליך אילוף כלבים חשוב לדעת דבר או שנייםבנושא הגישה הראשונה לכלב ומשמעות שפת הגוף של המאלף ושל הכלב. הכלב הינו חיית להקה ומודע לסימנים, תנועות, קולות, צלילים וכדומה. הכלב מזהה קודם כל שפת גוף ורק לאחר מכן טון וצליל. לדוגמא: כאשר שני כלבים נפגשים ואחדמהם נשכב על הגב, בין שני הכלבים, שפת גוף זו מראה על כניעה מוחלטת מצד הכלב שנשכבו בעצם הוא אומר לכלב השני, בשפתם כמובן, "אני מקבל את מרותך וכוחך, אני לא אפגע בך, אתה לא תפגע בי".
לכלבים שפה משלהם, חלק מאילוף הכלב הוא בהכרת השפה בה בעלי חיים אלו משתמשים.
כאשר נולדים לכלבה גורים היא מתחילה לחנכם מהיום הראשון.מתבונן מהצד זה בהחלט נראה לפעמיםכוחני מאוד על גבול ההתעללות,האימא נושכת את הגורים, הופכת אותם, מנערת אתם. נוהמת עליהם וכדומה. זוהי שפתם שאותה הם מבינים מהיום הראשון. כלב מבין קודם כל שפתגוף, לאחר מכן טונים של קול ולבסוף צלילים.


כאשר מתחילים את לימודי אילוף כלבים ובאים לעבוד עם הכלב חשוב מאוד להבין את שלושת השפות הנ"ל. אי אפשר לדבר עם כלב בשפה שבני האדם מדברים זה כמו שנסתובב בצרפת ונדבר בעברית.שפת הגוף חייבת להיות מלאת בטחון אפילו אם איןמרגישים כך באותו הרגע, לדוגמא : אם אומרים לכלב את הפקודה "לא לזוז" אך שפתהגוף משדרת פחד ומסר של: "רק אל תקום" אז הפה והגוף משדרים לכלבשני מסרים שונים. האחד משדר לו פקודה חזקה וחד משמעית והשני חולשה גדולה. לכן חשובמאוד שהגוף והפה ישדרו את אותו המסר.


טונים – הטונים כמו גם שפת הגוף הם שפה שהכלב מגיב אליה, טונים נמוכים הם פקודה או גערה ממש כמו שהכלב המנהיג היה משמיע בטבע כאשר הוא לאמרוצה מסוג התנהגות מסוים או שהיה מצפה שמה שהוא רוצה יעשה, לעומת זאת טונים גבוהים, ממש כמו אצל הורה מול ילדו, מביעים שמחה וכיף ודרבון להצלחה נוספת. בלימודי אילוף כלבים מתחילים ליישם אתהנושאים הללו ואז התוצאות הופכות הרבה יותר מרשימות.

רוצה ללמוד עוד? הצטרפו ללימודי אילוף כלבים במכללה האקדמית בוינגייט.

מאמרים רלוונטים נוספים

קורס מורים ליוגה – התאמת האימון למתמודדים עם מחלת הסרטן.

30/11/2015

קרא עוד

החיים אחרי הקורונה - התמודדות עם פיטורין: 5 צעדים להתמודדות וצמיחה

03/06/2020

קרא עוד

משמעות של גמול השתלמות

30/12/2015

קרא עוד

ההשתלמות השנתית למאמני הכדורשת בישראל במכללה האקדמית בוינגייט בשיתוף איגוד הכדורשת

29/01/2017

קרא עוד

5 שיטות הוליסטיות לטיפול במיגרנות

01/01/2013

קרא עוד

לימודי תיירות במכללה האקדמית בוינגייט

17/10/2012

קרא עוד