דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי רכיבה על סוסים

לאורך השנים סוסים שימשו לצרכים שונים של בני האדם, כאמצעי לעבודת משק וחלקאות, כלי תחבורה מרכזי ב-3000 השנה האחרונות, כלי מחלמה כחלק ממרכבה וחיל הפרשים. בהמשך שימש כחלק מטקסים, עבודות שיטור וטיפול בהפרות סדר (גם כיום). כיום, השימוש העיקרי של סוסים הינו ספורטיבי כגון מרוצי סוסים ותחרויות ראווה שונות וכן, רכיבה עממית, מקצועית וטיולים בשטח ובטבע. ישנם חוות רבות ברחבי הארץ המציעות למטיילים ולכל המעוניין מסגרות של התנסות ברכיבה על סוסים, לימוד רכיבה  ואימון.

כיום בתי ספר שונים, המכשרים מדריכים לרכיבה על סוסים (לימוד) מציעים שיעורים פרטיים או קבוצתיים לכלל הרמות עד לרמות הגבוהות המאפשרות להשתלבות בספורט התחרתי. בתי הספר מלמדים מגוון סגנונות וכן ישנם בתי ספר המציעים שיעורים נוספים בנושאי טיפול בסוס, ממשק אורווה, הריון והמלטה ,גזעים, ציוד ועוד..
קיימים שני סוגי רכיבה על סוסים מקובלים, השוני נובע מהפעולות שאנו עושים, הדרישות שאנו מציגים לסוס, והמטרות אליהן אנו רוצים להגיע.
 
סגנון הרכיבה המקובל לרכיבת שטח הוא רכיבה מערבית, זהו סגנון ששם דגש על נוחות הרכיבה, אופיו ותנועתו של הסוס, הרכיבה המערבית מבוססת על ישיבה נוחה ושימוש במושכות רפויות לצורך תקשורת איכותית בין הרוכב לסוס הרכיבה המערבית כוללת בתוכה תת סגנונות רבים אשר חלקת מבוססים על הרכיבה האנגלית.
 
המקצועות התחרותיים מתחלקים ל4 תחומים:
  1. מקצועות הבקר

  2. מקצועות מהירות

  3. מקצועות שליטה

  4. מקצועות סגנון.

סגנון נוסף היינו סגנון הרכיבה האנגלי, המטרה הסופית היא שהסוס יציג את מידת האתלטיות שלו. הדרישה נעשית על ידי קודים של מגע ישיר עם הסוס(מושכות קצרות, נגיעה של רגלי הרוכב בסוס על מנת שיזוז לדרבון). סגנון רכיבה זה מתחלק לשניים. קפיצה על מכשולים ורכיבה אומנותית -דרסאז'.
 
המכללה האקדמית בוינגייט מציעה לאוהבי הסוסים ובעלי ידע ברכיבה המעונינים להתמקצע בתחום הסוסים, לבצע קורס מדריכי רכיבה על סוסים ולהמשיך מן הצד השני של המקצוע. היקף הקורס הינו 237 סה"כ, אשר כולל 73 שעות למידת ממשק,90 שעות הדרה, 74 שעות רכיבה מעשיות בסגנון מערבי או אנגלי. כלומר, הקורס מעניק הן ידע עיוני והן ידע תיאורטי בתחומי הרכיבה, המיומנויות ויכולות ההדרכה. תכנית הלימודים כולל ביצוע תעודת מגיש עזרה ראשונה בהיקף של 28 שעות.
תכנית הלימודים בקורס מדריכי רכיבה על סוסים במכללה האקדמית בוינגייט כולל תכנים רבים בינהם: טכניקות רכיבה,ישיבת הרוכב, מעגלים, שמיניות, הזזת ראש וכתף הסוס, מקצבי רכיבה, מעברים ברכיבה, כושר גופני של הסוס, פסיכולוגיה של הסוס ,שימוש באביזרים כולל רכיבה,וטרינה, ביטוח הסוס ועוד..
 

הקורס במכללה האקדמית בוינגייט עניק הזדמנות להשתלב במקצוע ייחודי המעניק הן הנאה גדולה בכיבה על סוסים, הן יצירת קשרים עם מגוון רחב של אכלוסיה והן פרנסה ותעסוקה זמינה.

מאמרים רלוונטים נוספים

לחיות בריא - ”גילו של אדם כגיל עורקיו“

13/09/2016

קרא עוד

נפלאות התנועה

01/01/2013

קרא עוד

אימון בחדר כושר או באוויר הפתוח?

30/08/2012

קרא עוד

באילו גורמים מתמקדת פסיכולוגית ספורט

24/03/2013

קרא עוד

מדינה בהפרעת חרדה-LICBT הוא הפתרון?

01/09/2014

קרא עוד

פעילות גופנית ותפקוד שכלי בגיל הזקנה

09/03/2016

קרא עוד