דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

רכיבה טיפולית על סוסים

דרכי השיקום המקובלות כיום משלבות כבסיס פעילויות גופניות, שאחת מה היא רכיבה על סוסים. רכיבה טיפולית מתאימה לאנשים עם בעיות פיזיות, בתפקוד המוטורי הגס, מאפשרת שיפור הליכה ושיםור בבעיות התפתחות.  בין הכשרים הפיזים אותם ניתן לחזק בעזרת הרכיבה הינם: שיווי משקל, חוש כיוון והתמצאות במרחב, חיזוק שריריר הגוף, שליטה באברי הגוף ועוד. כמו כן מתאימה שיטת הטיפול  לאנשים עם בעיות רגשיות, נפשיות והתנהגותיות  כגון קשב וריכוז, ביטחון עצמי, שיפוט עצמי, מודעות גופני ועוד.

הקרבה ליצור חי, רגיש ובלתי שפיט , המאפשר לקבל כל יצור חי המטפל בו מאפשר יצירת התקרבות וקשר בין הטיפול בסוס  לפיתוח  קשר אמין ואמי. התורם לביטחון העצמי ותחושת המסוגלות של הרוכב ( הילד על הסוס מורם מעל כולם, בעל שליטה). הסוס מקבל את הרוכב כמו שהוא, ללא סייגים, אך ברגע שהרוכב עולה עליו לראשונה, הוא משקף לו ההתנהלות שלו, ילד תזיזתי  ישדר לסוס חוסר שקט יקבל תגובה בהתאם שתקשה עליו לשלוט בו, ועל כן הוא יצטרך לשלוט בהם כדי לשלוט בסוס טוב יותר ולשמר על הקשר ביניהם.
 
המכללה האקדמית בוינגייט מציעה לבעלי ניסיון ברכיבה על סוסים, לקבל תעודת הכשרת מדריך רכיבה טיפולית מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. קיים מלול הכולל קורס מדריכי רכיבה ולאלה שכבר קיימת ברשותם התעודה מסלול ללא התעודה.
 
הקורס במכון וינגייט הינו בהיקף של 1,000 שעות כולל סטאג' של 120 שעות עם התמקדות התחום הטיפול הרגשי והפיזי. הקורס מועבר על ידי אנשי מקצוע מובילים בתחום הרכיבה הטיפולית. החלק העיוני נלמד במכללה האקדמית בוינגייט והחלק המעשי נלמד בחוה בתל מונד. בין התכנים שילמדו בקורס במכללה האקדמית בוינגייט: אנטומיה, פזיולוגיה, ניורולוגיה, אורתופדיה, פסיכולוגיה, סוגי הפרעות וליקויים שונים, תקשורת עם מטופל, עיצוב הסביבה הטיפולית, טכניקות טיפול באכלוסיות שונות ועוד. חלק נוסף של הקורס מכין את התלמידים לקראת תעודת "מדריך לימוד רכיבה" הלימודים בחלק זה כוללים ידע מתחום: רכיבה והדרכת רכיבה, ניהול אורווה, בניית תכנית אימונים לרוכבים ברמות שונות, פתרון בעיות התנהגות בסוסים, עזרה ראשונה לסוס ולרוכב ועוד.
 
במהלך 120 השעות של לימודי הסטאז' יתנסו התלמידים בעבודה עם מטופלים בחוות שונות ברחבי הארץ. על מנת להתקבל לקורס מורים לרכיבה טיפולית במכללה האקדמית בוינגייט יש לבצע מבחן רכיבה וראיון קבלה.

מאמרים רלוונטים נוספים

מועדון כדורת דשא נתניה במכון וינגייט בואו להכיר ולשחק איתנו בכיף

13/08/2019

קרא עוד

איך להעביר שיעור יוגה מוצלח לילדים

15/07/2019

קרא עוד

טבע, שטח ואתגר, לא רק בשביל הכיף ולא רק להרפתקנים

22/12/2014

קרא עוד

הדרך הטובה והיעילה בהדרכת הכדורגל

18/04/2013

קרא עוד

לימודי רפואה משלימה

16/06/2014

קרא עוד

התאמה נכונה של משקפיי ראייה בעת ביצוע פעילות ספורטיבית

02/11/2015

קרא עוד