חיפוש סגור

המרוץ לזכרו של עמיצור שפירא במכללה האקדמית בוינגייט

ב5 בספטמבר 1972 תקפה חוליית מחבלים מארגון ספטמבר השחור את מגורי המשלחת הישראלית באולימפידת מינכן, המחבלים רצחו את מאמן ההאבקות משה ויינבגרג ואת המשקולן יוסף רומנו ונטלו תשעה בני ערובה. משא ומתן כושל של השלטונות המקומיים הביא לרצח של תשעת בני הערובה ביום למחרת. המשחקים הופסקו ליום אחד, על אף שהמשלחת הישראלית ביקשה להפסיקם כליל.

בין י"א חללי מינכן, היה עמיצור שפירא, מאמן אתלטיקה של נבחרת ישראל ומורה לאתלטיקה במכללה האקדמית וינגייט, בן 40 במותו.


לאחר מותו, המכללה האקדמית בוינגייט לקחת על עצמה כמסורת לארגן מרוץ ע"ש עמיצור שפירא. המרוץ נפתח כל שנה בטקס לזכרו של עמיצור, בנוכחות אלמנתו שושנה שפירא ובני המשפחה. את הטקס מנחה לאורך השנים  ד"ר אברהם בן זקן ונושאים דברים מכובדים שונים מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. בטקס ישנם חלקים אומנותיים המבוצעים על ידי תלמידי המכללה. בטקסים לאורך השנים נכחו גם אלופות ישראל לריצות קצרות :אסתר רוט שחמורוב,חניחכתו הבכירה של עמיצור, ומרים סידרהסקי-כצנשטיין.


בתום הטקס, יוצאים הסטודנטים בעקבות נושאי הלפיד לנקודת הזינוק של המרוץ. שם לרוב אלמנתו של עמיצור, שושנה, מדליקה את האבוקה ונקראת "שבועת הספורטאים ע"י רכז אס"א.
בתום החלק הטקסי, מתחיל החלק התחרותי, המקצה הראשון הינו מרוץ תחרותי למרחק של 5 ק"מ בשטח המכללה האקדמית בוינגייט. המרוץ כולל את אליפות ריצות השדה ש אס"א ואליפות המכללה.במקצה זה השתתפו נציגי נבחרות האוניברסיטאות והמכללות של ישראל:המרכז הבינתחומי הרצליה, אוניברסיטת תל אביב, הטכניון, מכללת רופין, המכללה למנהל ועוד. סטודנטים בעיקר משנה ג' במכללה (שעבורם המקצה הינו חובה כחלק מקורס כושר גופני),אנשים סגל במכללה ואורחים מן החוץ. המקצה השני היה המרוץ העממי לאותו מרחק , 5 ק"מ, אשר בעיקר השתתפו בו סטודנטים מהשנים א-ד ואנשי הסגל.


בתום המירוץ נערך כל שנה טקס סיום בו מעניקים בני משפחת עמיצור ומכובדים מהמכללה האקדמית בוינגייט את הגביעים והמדליות האישיים והקבוצתיים.


בני משפחתו של עמיצור שפירא, שמחים על המסורת של המכללה האקדמית בוינגייט המנציחה את מפעל חייו של אביהם בתחום הספורט וחינוך גופני. השנים חולפות מאז האסון הנורא אך בעזרת שמירה על המסורת של המרוץ. זכר עמיצור שפירא ושאר הנספים נשאר חקוק בלב כל הלוקחים חלק בדבר. 

מאמרים רלוונטים נוספים

קורס מדריכי כושר

03/03/2014

קרא עוד

לימודי חינוך גופני- אפשרויות תעסוקה

28/08/2013

קרא עוד

כדור קטן, תרגיל גדול- 7 תרגילים שיחטבו ויאתגרו

12/12/2013

קרא עוד

קורס מדריכי כושר

03/03/2014

קרא עוד

פעילות גופנית מותאמת לטיפוח איכות חיים של אוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית

11/12/2014

קרא עוד

מרכיבים הקובעים את איכות השחייה התחרותית

18/04/2013

קרא עוד