דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

תואר שני במכללה האקדמית בוינגייט

סטודנטים בוגרי המכללה האקדמית בוינגייט בוגרי תואר ראשון בעלי ממוצע ציונים במקצועות העיוניים מעל 75. וכן סטודנטים בוגרי מכללה או מסלול אקדמי אחר בארץ או בחו"ל של חינוך גופני או מדעי הספורט, המעוניינים להמשיך לקראת תואר מוסמך במדעי חינוך גופני, מוזמנים להצטרף לתכנית ה-MPE  במכללה האקדמית בוינגייט.

סטודנטים שאינם בוגרי חינוך גופני או מדעי הספורט נדרשים ללמודי השלמה בהיקף בין 3-20 ש"ש. משך הלימודים הינם שנתיים, עם האפשרות להארכה בשנה נוספת. בכל מקרה יש להסתתף בקורסי החובה בשנת הלימודים הראשונה.
 

מטרת התכנית לתואר שני במכללה האקדמית בוינגייט:

  1. הכשרת בוגרים מומחים המסוגלים לביצע עבודות מחקר ופיתוח במדעי התנועה והספורט ולהשתתף בהן.
  2. להעמיק את הידע של המורים להוראת חינוך גופני והספורט בכל מערכות החינוך.
  3. להכשיר מורים להוראת מדעי התנועה בתוכניות לבחינות הבגרות בחינוך הגופני ברמה מוגברת של 4ו-5 יחידות לימוד.
  4. להכשיר כוח אדם לתפקידי הדרכה, אימון וייעוץ בתחומים של מדעי החינוך הגופני וארגוני הספורט ברשויות המקומיות, בכוחות הביטחון ובמסגרות פרטיות.
  5. להכשיר סגל בכיר לתפקידי תכנון, ארגון, פיקוח וניהול של הפעילות הגופנית בספורט בביה"ס, ברשויות המקומיות ובמוסדות הספורט בישראל.
  6. להכשיר מומחים ואני מקצוע לשיקום בתנועה ולטיפוח הפעילות הספורטיבית של התלמידים בחינוך המיוחד ובאכלוסיות בעלות צרכים מיוחדים (שיקום לב ריאה, ספורט נכים, ניתוח התנהגות ופעילות גופנית לקשישים).
תכנית התואר השני במדעי חינוך גופני במכללה האקדמית בוינגייט הינה באישור המועצה להשכלה גבוהה וכוללת לימודים עם תזה ותואר נלמד ללא תזה.

 

הלימודים מתקיימים בשני מגמות:

  1. המגמה למדעי החיים של הפעילות הגופנית בתחומי הפיסיולוגיה של המאמץ, ביומכניקה ושיקום בתנועה. הכוללים קורסים בתחום מדעי החיים כמו לדוגמא מבין מבחר הקורסים: מערכות הורמונאליות במאמץ ובמנוחה, פיזיולוגיה סביבתית, הבסיסי הפיסיולוגי לפיתוח כושר גופני במשחקי כדור, ביולוגיה ופיזיולוגיה של מאמץ אצל ילדים ועוד.
  2. המגמה למדעי ההתנהגות והיבטים םדגוגים של הפעילות הגופנית התחומי דרכי הרואה, פסיכולוגיה, סציולוגיה ופילוספיה של החינוך הגופני. הכוללים קורסים בתחום מדעי ההתנהכות כמו לדוגמא מבין מבחר הקורסים: פעילות גופנית ותפקוד פסיכולוגי, סוגיות נבחרות בניהול ספורט, סםורט פוליטיקה והמדינה, מנהירות חינוכית בחינוך הגופני, תלמידים ליקויי למידה ועוד.

שני המגמות נדרשות ללימודי חובה של ססטיסטיקה, שיטות מחקר ו-.SPSS

עד 2012 סיימו למעלה מ100 בוגרים את מסלול ההכשרה לתואר מוסמך במדעי החינוך הגופני במכללה האקדמית בוינגייט. אותם בוגרים השתלבו בתקידים בכירים במערכת החינוך, באגודות ובאיגודי ספורט, במערכות שיקום ציבוריות ופרטיות ובמנהל ציבורי.

מאמרים רלוונטים נוספים

מדוע התינוק שלי עדיין לא זוחל?

11/06/2017

קרא עוד

כיצד טיול עם מורה דרך יכול לחסוך זמן וכסף בטיול

25/06/2015

קרא עוד

רכיבה טיפולית על סוסים

11/02/2013

קרא עוד

לב הדיאלוג בין התנועה לבין המוזיקה

16/05/2016

קרא עוד

המכינות הייעודיות מהוות מסלול ישיר למכללה האקדמית בוינגייט ללא צורך בבחינות בגרות ארציות

25/12/2019

קרא עוד

לימודי תיירות - מורי דרך

13/01/2016

קרא עוד