דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

עבודה בתחום הספורט- פעילות גופנית מותאמת

המכללה האקדמאית בוינגייט הינו מוסד לימודים מוכר אשר מציע תואר ראשון אקדמי מוכר בארץ ובחו"ל, מעבר לקבלת התואר עצמו. מקבלים בוגרי המוסד מספר תארים נוספים.

התואר עצמו אורך ארבע שנות לימוד כאשר שנה ג' וד' מוקדשות חלקן ללימודי התמקצעות במגמה נבחרת בתחום הספורט על פי בחירת הסטודנט.
בין המגמות המוצעות הן:
1. המגמה לטיפוח יציבה והתעמלות מונעת.
2. שיקום לב.
3. פעילות גופנית מותאמת.
4. פעילות גופנית לגיל הרך
5. פעילות גופנית בגיל הזקנה
6. ניהול בתחומי הספורט.
 
כל אחת מן המגמות מספקות לבוגרי מגוון תחומי ידע עיוניים ומעשיים באמצעות קורסים, סיורים, התמחויות ועוד, כל זאת על מנת שכל מחפש עבודה שמסיים את אחד מן הקורסים יוכל להשתלב בשוק העבודה.
 
 בוגרי המגמה לפעילות גופנית מותאמת, בתואר ראשון בחינוך גופני מטעם המכללה האקדמית בוינגייט. יוצאים לשוק העבודה כאשר בידם מגוון אפשרויות תעסוקה. הייחוד בתעסוקה בתחום האוכלוסייה המיוחדת  היא אפשרות הבחירה. בוגר מטעם המגמה, יכול לבחור תת אכלוסיה  בה הוא מתעניין מבחינה מקצועית, אליה הוא מתחבר מבחינה רגשית ובה לעסוק. 
התפלגות האוכלוסייה איתה יכול לעבוד בוגר המגמה לפעילות גופנית מותאמת מטעם המכללה האקדמית בוינגייט נרחב ביותר. החל מגיל הינקות עד גיל הזקנה. החל מלקויות קלות ביותר ועד הקשות ביותר. כמובן שיש דרישה להתמקצעות בהמשך על מנת לבצע תפקידים מיוחדים כמו קורסי הידרותרפיה שהינה שחייה טיפולית ושיקומית (קורס שגם אותו ניתן לבצע במכללה האקדמית בוינגייט), ניתוח התנהגות , ריפוי במגע ועוד.
התפלגות נוספת באכלוסיה איתה יכול לעבוד בוגר המגמה לפעילות גופנית מותאמת מטעם המכללה האקדמאית בוינגייט הינו אופי העיסוק בספורט. העיסוק יכול להיות על תקן מורה לחינוך מיוחד, מטפל, שיקומיסט, או  בגוון יותר תחרותי על תקן מאמן ספורטאי מתחיל/ מקצועי עם פציעה או פגיעה ואף להגיע איתו לרמות הגבוהות ביותר כמו אולימפיאדת הנכים- הפרהאולימפיקס.
 
רבים מן בוגרי המכללה האקדמאית בוינגייט  מתמקצעים בסוג ספורט מסוים כמו שחייה, התעמלות, ריצה וכו' על כן גם בהמשך בעת הבחירה במסלול העבודה ייתכן ורבים מהם יבחרו לשלב את  מקצוע הספורט האהוב במסלול הפעילות הגופנית המותאמת כדוגמת עבודה עם אוכלוסיית שיקום נכים במים כהידרותרפיה או לדו' אימון רצים עיוורים.

פעילות גופנית מותאמת עם אכלוסיה בעלת קושי כל שהיא דורשת אופי מיוחד, רגישות, הכלה, וקבלה של השונה. כמו כן היא דורשת הרבה מאוד סבלנות והשקעה. המכללה האקדמאית בויינגייט נותנת את הכלים הראשונים לבוגר  ומשם יש להמשיך ולצעוד לבד.

מאמרים רלוונטים נוספים

אימון פונקציונאלי - אימון ייחודי

16/06/2014

קרא עוד

להפוך חלום למציאות

11/10/2012

קרא עוד

קורס מורי דרך כהמלצה לחייל המשוחרר

09/09/2012

קרא עוד

ספורט ועישון? לא הולכים ביחד

17/05/2017

קרא עוד

נטורופתיה של ימנו

05/09/2012

קרא עוד

אימון כושר ביתי

30/08/2012

קרא עוד