דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

5 שיטות הוליסטיות לטיפול במיגרנות

כאבי ראש, אשר יכולים להיגרם על ידי מגוון של גורמים, עשויים לנוע בין אי נוחות קלה לכאבים עזים. בהתאם למקרה והסימפטומים הספציפיים שלך, הרופא שלך יחליט על דרך הפעולה המתאים - בין אם זה יהיה טיפול ראשוני, כמו מנוחה, פיזיותרפיה או משככי כאבים, או חקירות נוספות, כגון בדיקת דם או סריקת MRI. על פי הברית לסנגור הפרעות כאבי ראש, 36 מיליון אמריקאים סובלים מסוג מסוים של כאב ראש, מיגרנות. המשיכו לקרוא כדי לראות אם כאבי הראש שממנה אתה סובל הם למעשה מיגרנות ואם כן, אלו צעדים ניתן לנקוט כדי להקל עליהם.

סקירה על מיגרנות

מיגרנה היא מחלה כרונית שבה חווים כאב, בדרך כלל בצד אחד של הראש. זה מלווה לעתים קרובות על ידי הילה, שהוא המונח הניתן לאותות עצביים מסוימים, כמו ריח מוזר, הפרעות ראייה או בלבול. מיגרנה יכולה להימשך בין 2-72 שעות ועלולה להיות מלווה בבחילות, הקאות, רגישות מוגברת לאור או רגישות מוגברת לקול. הגורם למיגרנות אינו ידוע, אך מאמינים כי מספר גורמים גנטיים עשויים להיות מעורבים.

להלן רשימה של פתרונות הוליסטיים שעשויים להפחית את התדירות וחומרת התקפי המיגרנה שלך:

1) אורח חיים
שינוי אורח חיים יכול מאוד לעזור ואף להפחית מיגרנות. שמירה על כמות מספקת של שינה (לפחות 8 שעות), אימון ספורטיבי באופן קבועה, הורדת לחץ, ארוחות מסודרות בשעות קבועות והימנעות ממעוררים כגון קפאין וסיגריות עוזרים מאוד בהפחתת מקרי המיגרנות. למרות שלא כולם חווים רגישות לאור, לשכב בחדר חשוך ולהפעיל לחץ עדיין על האזורים שבהם ישנו כאב יכול להקל על הסימפטומים.


2) מאכלים שיכולים להוות טריגר

למאכלים מתוססים וישנים כגון, גבינה, חומץ, סיידר ואלכוהול יש נטייה לגרום למיגרנות. נמצא גם קשר בין ממתקים מלאכותיים למיגרנות.


3) שמנים ארומטיים
מריחה של מספר טיפות של שמן מנטה, אשר פותחת את הנקבוביות, מרגיע ומשככת כאבים בשילוב עם שמן לבנדר, שמרגיע ומחזק את המנטה, באזור הכאב יכול להקל על הכאב. יש להרחיק מהעיניים.


4) תוספי מזון
אנשים הסובלים ממיגרנות לעתים קרובות יש רמות נמוכות של מגנזיום בבדיקות הדם שלהם. כדי לאזן מגנזיום, צריך להוסיף לתוספים היומיים, כמו גם, מנה של סידן בהיקף של מחצית מהמינון של המגנזיום. מלטונין במינון 5 מ"ג. מינון לפני השינה עשוי להפחית את הסבירות שלהתעורר במיגרנה.


5) הומאופתיה
מיגרנות עם התפרצות מהירה הגיבו לbelladonna. לכאב המוקרן מהחלק האחורי של הראש, gelsemium עשויה לעזור. Kali Bichromicuמפחית מיגרנות המתרכזות באזור המצח ובין העיניים. אֱגוז קיא משכך כאבים חריפים חמורים המתרחשים עם בחילות וסחרחורות. Sepia עובד גם כדי להקל על מיגרנות עם בחילות אשר שכיבה עוזר להם.


ניתן להשיג שמנים ומשחות לטיפול בכאבים, אצל אילן יאנג BSc (Honours) Osteopathy, בוגר לימודי אוסטאופתיה במכללה האקדמית בוינגייט, מפעיל מטפלים שופ- ציוד לפיזיותרפיה ורפואה משלימה. 

מאמרים רלוונטים נוספים

לימודי נטורופתיה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

05/03/2014

קרא עוד

קורס רפואה משלימה

16/06/2014

קרא עוד

הנחיות תזונתיות לעליה במסת שריר

04/03/2013

קרא עוד

קורסים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

29/03/2016

קרא עוד

השפעת שגרת הקורונה על ילדים עם הפרעה בוויסות חושי: הצעות להתאמות

03/06/2020

קרא עוד

התאמת אופניים מקצועית

19/06/2022

קרא עוד