דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

קורס מדריכי כדורגל - ענף הספורט הפופלארי ביותר במדינת ישראל

כבר מגיל צעיר ילדים לומדים את חוקי ומיומנויות משחק הכדורגל בגני הילדים ובחוגי אחר הצהריים. גם בהמשך בבתי הספר היסודיים ,בחטיבת הביניים ובבתי הספר התיכוניים  חלק מהותי בשיעורי הספורט מוקדש ללימוד החוקים, המיומנויות ותרגול המשחק עצמו. לא רק במערכת החינוך הבית ספרית ענף הכדורגל זוכה לעדנה רבה. אחר הצהריים כמעט בכל עירייה או מועצה אזורית ישנם שלל חוגי כדורגל מלימוד היסודות בחוגי הילדים והגיל הרך עד קבוצות המתאמנות באורך קבע לאורך השנה.

ענף הכדורגל פופלארי לא רק בקרב מערכת החינוך בישראל. בקרב האכלוסייה הבוגרת קיימים אנשים רבים שאוחזים בענף הכדורגל כתחביב מרכזי.  אולם מעל לכל, גולת הכותרת של ענף הכדורגל הישראלי היא  הקבוצות התחרותיות המתחרות בליגה הישראלית. ישנן מס' קבוצות מובילות בארץ אשר לכל אחת מהן קהל אוהדים גדול מאוד העוקבים באדיקות אחר מעללי הקבוצה. השחקנים הופכים להיות לא רק ספורטאים אלה ממש סליבריטאים ברמה ארצית ולעיתים ברמה עולמית.
אותם ספורטאי עילית, לא נולדו כך כמובן, הם החלו ככל הילדים בחוגי הכדורגל השכונתיים ולאט לאט התקדמו בסולם הדרגות. למדריך הכדורגל בחוג המקומי היתה את הזכות לנטוע בילד את האהבה למשחק הכדורגל ולהכיר לו את החוקים והמיומנויות הנדרשות. מכאן, למדריך כדורגל ממוצע בחוגים יש משמעות רבה, בראש ובראשונה מעצם התפקיד שלו בעידוד העיסוק בספורט בקרב ילדים, אך גם באיתור ועידוד ספורטאים מצטיינים שיכולים לאחר מכן להפוך לשחקנים בליגה ראשית.
על מנת להפוך למדריך כדורגל, יש לעבור קורס מדריכי כדורגל באחד מהמוסדות לחינוך גופני בארץ. כדוגמת בית הספר להסמכת מדריכים ומאמנים במכללה האקדמית בוינגייט. קורס מדריכי כדורגל כולל לימודים  עיוניים במקצועות אנטומיה, פיזיולוגיה, פסיכולוגיה התפתחותית ותורת האימון. וכן לימודים ענפיים הכוללים מיומנות  אישית בכדורגל, הכנה גופנית לילדים, הדרכה ואימון בכדורגל וחוקה ושיפוט.וכמובן קורס עזרה ראשונה.  קורס מדריכי כדורגל  מעניק כלים עיוניים ומעשייים לסטודנט על מנת להצליח  לתכנן והלעביר שיעורים ואימוני כדורגל לילדים. למסיים קורס מדריכי כדורגל  תוענק תעודת הסמכה של  מדריך כדורגל מוסמך  על פי חוק הספורט בישראל.

במידה ויש לכם רקע במשחק הכדורגל, הינכם אוהבים אותו וכן  אתם מעוניינים להתמקצע ולהפוך לאנשי חינוך בתחום, המדרגה הראשונה היא קורס מדריכי כדורגל, לאחר מכן במידה ותמצאו את המקצוע כמתאים תוכלו להתקדם ולעבור גם קורס מאמני כדורגל ולהמשיך להתברג בשרשרת הניהול הישראלית בענף הכדורגל ואולי להפוך להיות אחד מאמני ליגת העל הישראלית.

מאמרים רלוונטים נוספים

הרצאה של ד"ר וורנר – פסיכולוג נבחרת גרמניה בכדורגל

12/12/2013

קרא עוד

לימודי נטורופתיה - רפואה אלטרנטיבית

23/03/2014

קרא עוד

ספורט ועישון? לא הולכים ביחד

17/05/2017

קרא עוד

שופכת אור על העור

02/06/2016

קרא עוד

קורס עיסוי רקמות עמוק וקורס עיסוי ספורטאים

03/03/2014

קרא עוד

מדריכי כדורגל-תכנית לימודים

28/08/2013

קרא עוד