דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שיטות ריפוי בנטורופתיה-פרחי באך

נטורופתיה הינה שיטה ברפואה המשלימה הדוגלת בריפוי הוליסטי. על פי הנטורופתיה יש להתייחס על הגוף כמכלול גוף-נפש אשר בלתי ניתן להפרדה (בשונה מהרפואה הקונבנציונלית). על פי הנטורופתיה מקרה של מחלה או כתוצאה מחוסר איזון בגוף. הטיפול הנטורופתי מסתכל על הגוף כמכלול ובודק מה גרם לאותו חוסר איזון בגוף. עוד, לפי שיטה זו לגוף יש יכולת להחזיר לעצמו את האיזון ולשקם את עצמו אם מוצבים בפניו התנאים המתאימים. הנטורופתיה אינה מטפלת בתסמינים בלבד אלה עושה אבחון מקיף לאיתור אותו גורם מחלה.

הכלים בהם משתמשים המטפלים בתחום הנטורופתיה מקורם בטבע בלבד כדוגמת עשבי מרפא, ארומתרפיה, טיפולי מגע והרפיה,תסופי תזונה, תזונה טיבעית,פעילות גופנית, רייקי, פרחי באך, הילינג ועוד.. על אחד מן הטיפולים הינם עולם ומלאו. במאמר זה אתמקד בפרחי באך.
פרחי באך הינן אוסף של 38 תמציות פרחים, כל תמצית משקפת תכונת אופי, מצב נפשי ופיזי  שונה. על פי שיטת טיפול זו בני אדם נתקפים במצבים של חולי נפשי ופיזי בעקבות סיצואציות שליליות שונות. הם מתכסים בשכבות של אנרגיות שליליות שגורמות לתחושה מנטאלית רעה ואף יכולים לגרום למכאובים פיזים.
 
מטפל פרחי באך מוסמך אשר עבר הכשרה בתחום באחד מהמוסדות האקדמאיים כדוגמת המכללה האקדמית בוינגייט. יבצע תחילה תהליך אבחון נרחב אשר בסופו ימליץ על מספר תמציות, כל תמצית משקפת מצבים נפשיים שונים  ובעקבות כך תתנהל שיחה אודות התמציות שעלו, מה הם משקפות למטופל, עם אילו דפוסי התנהגות, מצבי רוח,תחושות ועוד הוא מזדהה.  המטפל מתמקד לא בסימפטום עימו הגיע המטופל אלא בשיפור מצב הרוח של המטופל, בהסרת המגננות עימם הגיע המטופל בעקבות החוויה/ הסיצואציה השלילית ובעזרת כך איתור המקור לחוסר האיזון שנוצר בגוף-נפש. הטיפול הינו טיפול עומק ונמשך מס' חודשים. כל טיפול מתבצע איבחון מחדש והרכבת תמצית פרחי באך חדשה בהתאם.
 
טיפול בפרחי באך מתאים לריפוי ואיזון נפשי במקרים רבים כדוגמת: לחץ,דיכאון,משברים,פרידות טראומות , התמודדות עם רגשות שלילים, מחשבות טורדניות. כל אלה משפיעות גם על המצב הגופני. בטיפול על פי הנטורופתיה וככלל גם בפרחי באך יש התייחסות לגוף כמכלול. בהתאם הוא מטפל גם בחולי פיזי אשר נגרם או מושפע מחוסר איזון נפשי כמו אולקוס,מעי רגיז, עייפות כרונית, קשיי נשימה ועוד.

היתרונות של הטיפול בפרחי באך הוא שהוא טבעי לחלוטין, אין שום סיכון במקרה שתמצית אינה מתאימה. ניתן לקחת תרופות במקביל. השימוש בתמציות באך אינו ממכר  והוא מתאים לכל גיל, מין ומצב גופני.

מאמרים רלוונטים נוספים

ערב "שירת המונים" למתמודדים עם מחלת הפרקינסון במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

25/07/2019

קרא עוד

קורס מדריכי חדר כושר ולימודי עיסוי

07/11/2012

קרא עוד

מדריך למסע על שביל ישראל

04/02/2014

קרא עוד

מאמן כדורסל טוב

19/11/2012

קרא עוד

קורס מדריכי כדורסל במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)

16/06/2014

קרא עוד

מיזם הסל-גל: מבני נוער פעילים בשילוב מהופך לשחקני נבחרת ומורים

21/02/2017

קרא עוד