חיפוש סגור

איך לבחור מורה דרך מתאים

טיול מוצלח מורכב משילוב של כמה פרמטרים ובמידה והטיול הוא קבוצתי אחד הפרמטרים המשפיעים ביותר הוא מורה הדרך של הקבוצה. בארץ ישראל נפוצים סוגי טיולים רבים. מהמוכרים: טיולים שנתיים של בתי ספר,טיולי מורשת של תיירים, טיולי דתות, טיולי משפחות ועוד. קיימים גם סוגים פחות מוכרים כמו: טיולי vip, טיול קולינרי,טיול בר/בת מצווה, טיול אקסטרים ועוד.

בחירה של מורה דרך מוצלח לטיול אותו אתם מארגנים אינה משימה קלה. על מורה הדרך אותו אתם בוחרים להתאים במגוון פרמטרים אליכם. הפרמטר הראשון והביסיסי הוא השפה. על המורה לדעת לתקשר עם הקבוצה. לאחר מכן נרצה שמורה דרך יהיה בעל ידע נרחב, יכולות רטוריות טובות, מקצועונות, ניסיון ועוד פרמטרים ספציפים לצורכי הקבוצה.

בעקבות ההצפה בשוק התיירות הישראלי ישנם מגוון רב של חברות תיירות המציעות מורה דרך ולא תמיד סוכן הנסיעות יודע להתאים  את מורה הדרך לקבוצה. לעיתים גם ישנן סכנויות הציעות מורי תיירים לא ישירים העסוקים יותר בקבלת עמלות ממסעדות, חנויות שונות וחברות אוטובוסים  בעזרת עבודה ישירה עמם זאת למרות שהם לא נותני העסקים המתאימים והטובים ביותר לקבוצה אותה הוא מנחה.

מורה הדרך המוצלח אינו בהכרח זה בעל מספר התעודות הגדול ביותר או המקצועי ביותר, להתנהלות מול  קהל הלקוחות יש משמעות רבה. מורה הדרך צריך לדעת להיות מעניין, יצירתי , בעל יכולת להתמודד עם בעיות שונות וכמובן מקצועי.

בעת חיפוש מורה דרך העונה לקריטריונים ישנם מספר כלים בהם תוכלו להעזר:

  1. המלצות של חברים, קרובים, בני משפחה, ומכרים(כמובן כאלה שניתן לסמוך על דעתם).
  2. שימוש באינטרנט- אתר "אגודת מורי הדרך של ישראל"  מכיל רשימה של כלל מורי הדרך המורשים בישראל, המורים בעלי תעודת הכשרה ועברו קורס מורי דרך באחד מהמוסדות האקדמאיים המורשים לנושא כגון המכללה האקדמית בוינגיט. האתר מאפשר לחפש מורה דרך על פי סינון שפה ואיזור. אתר דומה נוסף בו תוכלו להעזר הוא אתר "משרד התיירות בישראל".

עוד בעזרת האינטרנט תוכלו למצוא אתרים שונים בשפות שונות של חברות תיירות שונות עם המלצות למדריכים שונים, תוכלו לקרוא אודות ההמלצות ולהחליט אם להתרשם או לא להתרשם.

בחירה של מורה דרך עם כמה שהיא נשמעת על פניו משימה קלה, איננה כך, מורה הדרך יכול לקבוע את ההנאה או חוסר ההנאה שלכם בטיול. על כן, אני מומלץ להשתמש בכלל הכלים האפשריים על מנת לודא כי המורה מוצלח וכמובן בעל ההכשרה המתאימה.

מאמרים רלוונטים נוספים

פעילות גופנית מותאמת לטיפוח איכות חיים של אוכלוסייה עם מוגבלות שכלית התפתחותית

11/12/2014

קרא עוד

חומות של תקווה

28/01/2014

קרא עוד

טבע, שטח ואתגר, לא רק בשביל הכיף ולא רק להרפתקנים

22/12/2014

קרא עוד

מדריכי כדורגל- בוינגייט שואפים למצוינות

28/08/2013

קרא עוד

האם הכול בראש? על שיפור ביכולות רצים בעקבות מתן זריקות פלסבו

30/11/2014

קרא עוד

כיצד תרגול יוגה באופן סדיר תורם לכושר הגופני?

22/12/2016

קרא עוד