חיפוש סגור

לימודי תיירות

כבר שנים רבות ישראל הינה מוקד משיכה לתיירים רבים המגיעים מכל העולם. ישראל מושכת תיירים  מרחבי העולם מסיבות שונות ומגוונות: האתרים ההיסטוריים. מהדרום עד הצפון ישנן נקודות משמעותיות לאוכלוסיות שונות בעולם ובהן מאמיני שלושת הדתות,  הנופים היפים והמגוונים  מהמדבר בדרום עד הנוף הירוק בצפון, הערים המגוונות והאקלים הים תיכוני ועוד ועוד.

ישראל אינה רק מוקד תיירות משמעותי עבור אנשים מרחבי העולם אלה גם תושבי הארץ הקטנה מטיילים רבות לכל רחבי הארץ, אם זה בחגים, בשבתות ולאורך כל השנה. סיורים מאורגנים הינם חלק מהתרבות הארץ הישראלית והדוגמא הטובה ביותר היא הטיול השנתי בבתי הספר.
ענף התיירות בישראל התפתח מאוד עם השנים כתוצאה מפריחת התיירות, נוצרה דרישה למקומות לינה שונים, חברות תיירות וטיולים, מסעדות, אטרקציות ועוד . על כן נוצרה גם דרישה לעובדים שונים בתחום התיירות,  ובהם למדריכים מוסמכים בתחום התיירות ,הפנאי האתגרי והנופש.
מוסדות אקדמאים שונים  מציעים הסמכה בתחום לימודי התיירות. ניתן ללמוד תואר שלם האורך כשלוש שנים בתחום "מלונאות ותיירות" וניתן גם לעבור קורסים קצרי טווח בתת נושאים שונים מתחום לימודי תיירות. מגוון הקורסים בתחום לימודי תיירות אותם ניתן לעבור  הינו רחב ביותר כמו: מדריכי תיירות,יועצי תיירות, מורי דרך ,טיפול בלקוח עיסקי ,ניהול אתרי נופש, מלונאות ועוד.
אחד מהמוסדות הידועים יותר המציעים הכשרה וניסיון בתחום לימודי תיירות הינה המכללה האקדמאית בוינגייט. אשר בתוכה יושב בית הספר לתיירות אתגרית- XCOOL 
המוסד מציע מגוון קורסים בתחום לימודי  תיירות . אשר בהם קורס מדריכי הדרך שהינו קורס בתחום לימודי תיירות המעניקים למסיים תעודה מטעם משרד התיירות המאפשרת להדריך טיולים מאורגנים ברחבי הארץ .וכן מס' קורסים יחודיים  יותר לדוגמא :
קורס תיירות כפרית- הקורס מתאים בעלי עסק תיירותי או כאלה העתידים להיות ומעונינים להקים עסק במרחב הכפרי,וכן, עבור תושבי קיבוצים ומושבים המתענינים בהקמת עסק תיירותי או שיפור עסק קיים. הלימודים כוללים שלל קורסים עיונים בכיתה המעניקים כלים להתנהלות בתחום וכן יום אחד בו יתקיים סיור מקצועי בשטח
קורס הדרכת טיולים קולונריים-הקורס מעניק כלים מעשיים להדרכה ותכנון של טיולים בדרך האוכל, הקורס היחודי כולל שיעורים עיונים וקורסים רבים באתרים הקשורים לתחום הקולינרי ברחבי הארץ,  עם הסיפורים,ההיסטוריה,הדת והמורשת  המסתתרים מאחוריו, המשתתפים יחשפו לבישולי שטח,ביקור ביקבים,מיצרי גבינות או שמן זית ושלל חויות וטעמים.

לימודי תיירות במוסדות השונים מעניקים כלים למשתתף לצמוח ולהתפתח יחד עם הגדילה בתיירות שחלה בישראל עם השנים. הקורסים השונים מאפשרים רכישת ידע והרחבת המקצועיות של העוסק בתחום וכתוצאה מכך אפשרויות משלח היד של אותו אדם הולכות וגדלות.
קורס נוסף הינו קור מדריכי טיולים לחו"ל. הקורס מיועד להכשיר מדריכים לקבוצות של ישראלים היוצאות בהפלגות או בטיסות לחו"ל , ולצייד את מדריך בכלים ארגוניים הנדרשים להנהגה איכותית של קבוצה בטיול, כמו גם להעניק ידע, התמצאות והכרה של יעדי ואתרי תיירות בעולם.  

מאמרים רלוונטים נוספים

אימון פונקציונאלי

03/03/2014

קרא עוד

מהו אימון אישי ואיך הוא משנה חיים

14/11/2013

קרא עוד

בריאות הציבור, לא רק בידי הרופאים- מסתבר

29/07/2015

קרא עוד

סדנת צ'י קונג טיפולי של המגמה להכשרת מורים – בנווה שלום

12/07/2017

קרא עוד

נטורופתיה

06/09/2012

קרא עוד

שיקום נפגעי שבץ - C.V.A באמצעות ספורט

29/12/2013

קרא עוד