חיפוש סגור

השתלמויות מורי דרך

מורה דרך הינו מדריך טיולים מורשה מטעם משרד התיירות, המדריך עבר הכשרה והוסמך להדריך טיולים בנושאים שונים ברחבי הארץ לקבוצות מטיילים מאכלוסיות שונות. המדריך עבר הכשרה בתחומי ידע שונים כמו מסלולי טיול, היסטורית ארץ ישראל, מורשת,גיאוגרפיה,אומנות ועוד. כמו כן הוא רכש ידע פרקטי לצורך ניהול קבוצות בטיולים בשטח. עוד צוברים מורי דרך ידע ויכולות מעשיות ברטוקריקה, התנהלות מול קהל, מתודיקה ועוד. אשר נותנים להם את הכלים והידע לנהל טיול והלעביר את הידע למטיילים בצורה מאתגרת מעניינת ומשעשעת.

הידע הנרכש במהלך קורס מורי הדרך הינו ידע נרחב בהחלט. אך למעשה נראה שכמו בכל תחום ידע קיים, גם בתחום ידע כזה הלמידה לעולם אינה נגמרת. למעשה, הדרכת טיולים הינה מילה מאוד רחבה. עולות השאלות? מהי האכלוסיה? מה משך הטיול? מה מטרת הטיול, לימודית? הנאה? באיזה מסגרת הטיול מתרחש?באיזה שפה מדברת האכלוסיה? מאיזה מוצא היא מגיעה? איזו דת?. ועוד.. כלומר, מתבהר, שמדריך טיולים אינו נדרש רק לידע הספציפי אותו הוא מעוניין להעביר לקבוצת המטיילים, אלה הוא נדרש להתאמה ספציפית של תהוכן, המסלול,ועוד למול הצרכים של הקבוצה.
בעקבות ההבנה כי ישנן קבוצות רבות של מטיילים הנבדלים אחד מן השני בצרכים שלהם. קיימים במוסדות הלימוד האקדמאיות השתלמויות מורי דרך בנושאים שונים. ההשתלמויות הינן מיועדות לאנשים אשר עברו את קורס מורי דרך והם בעלי תעודת מורה דרך מוסמך מטעם משרד התירות. את השתלמויות מורי דרך ניתן לעבור בתאריכים שונים בהתאם להיצע של אותו מוסד אקדמאי. לדוגמא  קורס אנגלית מקצועי במכללה האקדמית בוינגייט המאפשר להעביר טיולים לאוכלוסייה דוברת אנגלית.
 
ישראל, כתוצאה מהיותה נק' מפגש של שלושת הדתות המרכזיות בעולם,איסלאם,יהדות ונצרות  מושכת מבקרים כמעט מכל רחבי העולם. על כן על מדריך הטיולים להתאים את עצמו לקהל. אם זה לעבור השתלמויות מורי דרך לשפות שונות כמו אנגלית וערבית. קורסים בתחומי דת ומורשת שונים ועוד.
דומאות נוספות הינן השתלמויות מורי דרך ספציפיות שמתקיימות בערים שונות כגון השתלמות בעיר באר שבע שהוכרה כמוקד תיירות עם מורשת יהודית מיוחדת  בשתלמות נחשפו מורי הדרך לחידושים תירותיים שיפתחו בקרוב וכאלה הפתוחים כעת. תל אביב היא כמרחב תיירותי הינה תחום ידע נוסף שעליו ניתן לערוך השתלמות.
למעשה, הנושאים שבהם אפשר לעבור השתלמויות מורי דרך הינן נרחבות מאוד והמבחר העומד בפני המתלבט הינו גדול מאוד, השתלמות בתיירות יין, הדרכת טיולים  ופעילויות בשטח ODT, שיווק ברשתות החברתיות, ימי השתלמות בשומרון ועוד מבחר נושאים מתחומים שונים.

מאמרים רלוונטים נוספים

אילוף כלבים

14/02/2013

קרא עוד

השמנת ילדים

18/04/2013

קרא עוד

חשיבות צום יום-הכיפורים וטיפים לעבור אותו בשלום

02/09/2013

קרא עוד

החיים אחרי הקורונה - התמודדות עם פיטורין: 5 צעדים להתמודדות וצמיחה

03/06/2020

קרא עוד

הרחקת סרטן בבעלי חיים באמצעות צמחי מרפא - פיתוח ישראלי ייחודי

08/02/2015

קרא עוד

על מגע ועיסוי

04/02/2013

קרא עוד