חיפוש סגור

אימון כושר ביתי

הימים שבהם התאמנו מול קלטות של ג'ין פונה וסנדי קרופורד עם קופסאות שימורים כמשקולות מול הטלוויזיה עברו מזמן, העולם התקדם טכנולוגית בצורה ניכרת אך עמו לא עבר הצורך להמשיך לשמור על הבריאות הגופנית והכושר, ממש כמו שנהנגנו בשיעורי חינוך גופני בימי בית הספר.
אנשים רבים מוצאים עדיין שאימון בבית הוא האופציה המועדפת עליהם, אם בעקבות מחסור בזמן, צורך ביחס ומעקב אישי או יכולת כלכלית (אסייג ואומר את המובן מאליו שיש צורך במרחב בבית).
 
בסקירה מהירה של האפשרויות עולה כי האופציה האולטימטיבית היא הזמנת מאמן כושר אישי, המאמנים לרוב בעלי ידע מקצועי גדול מאוד שרכשו במהלך קורס מאמני כושר אישי במוסדות אקדמאים, דוגמת המכללה האקדמית בוינגייט וכן ידע שרכשו במהלך העבודה המעשית, בין היתר במכללה.
המאמן יגיע אליכם הביתה עם כל המכשירים הנדרשים. ואחד על אחד ירכיב לכם תוכנית מותאמת אישית לצרכים שלכם. וידעו להתאים בדיוק עבורכם את התוכנית המתאימה.
 
היתרונות שאימון עם מאמן כושר אישי ברורות לעין- נוחות מקצועיות, יחס אישי ומעקב עד הגעה לתוצאות. החסרון מצד שני בולט גם הוא, העלות הכלכלית. 
אם כך, במידה והאופציה הראשונה לא רלוונטית עבורכם, אופציה נוספת היא אימון עצמאי תוך העזרות במחשב הביתי. ברשת האינטרנט תוך חיפוש מהיר תוכלו למצוא מגוון של סרטונים מקצועיים המדריכים כיצד לבצע תרגילים שונים. אם זה אימוני אירובי כמו זומבה ואם זה אימוני כוח ומשקולות.
היתרון הוא העלות האפסית, הנוחות והנגישות. החסרון הוא שאם אין בידכם הבנה וידע מקצועי בתחום אינכם יכולים לדעת אם האימון אפקטיבי למטרות שלכם, אם הנכם מבצעים את התרגילים נכון ואם בכלל התרגילים נכונים מבחינה בריאותית.
אופציה שלישית היא רכישת העזרים הציוד המתאים לבד. אם זה לאימון אירובי אז הליכון, סטפר או אופניים נייחים ואם זה לאימון כוח, רכישת משקולות, גומיות ושאר אביזרים לבחירתכם. בנוסף תוכלו לרכוש ספר/ חוברת מתוך מגוון ספרי ההדרכה בנו' הכושר הגופני שקיימים בשוק הספרים שיוכל להדריך אתכם לבנות לעצמכם תוכנית אימונים אישית.
בדומה לאופציה הקודמת גם פה החסרון מתבטא בחוסר מקצועיות, אמנם אתם רוכשים ומיישמים ידע ותרגילים שנכתבו ע"י מאמני כושר אישיים מקצועיים אך אינכם מקבלים פידבק ותיקונים לביצוע התרגילים. היתרון, הוא שוב נוחות, זמינות,פרטיות והוצאה כלכלית חד פעמית.

לדעתי, האופציה הטובה ביותר היא שילוב של הראשונה והשלישית, לאחר מס' אימון עם מאמן כושר אישי, התייעצו לגבי אילו מכשירים כדאי לכם לרכוש, בהמשך המאמן יגיע, יבנה לכם תוכנית אימון ויוודא שאתם מבצעים את התרגילים ללא טעויות. מכאן תוכלו להמשיך באופן עצמאי ללא עלות כלכלית נוספת.

מאמרים רלוונטים נוספים

תואר שני במכללה האקדמית בוינגייט מוסמך במדעי החינוך הגופני (MPE) ומוסמך בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא (MED)

20/06/2019

קרא עוד

תוספי תזונה ופעילות גופנית

07/07/2014

קרא עוד

אומנות כחינוך בבתי הספר

13/10/2014

קרא עוד

בריאות העור בגישה הנטורופתית

12/07/2017

קרא עוד

"היד החמה" בכדורסל – אמת או אשליה?

01/09/2013

קרא עוד

מה בין ריצה ובין "אימון" למוח?

03/09/2019

קרא עוד