דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

ביטוח מאמני ספורט

ביטוח מאמני ספורט

מציעים את שירותיכם בתור מדריכי או מאמני ספורט? אין צל של ספק שאתם מחזיקים במקצוע מאתגר, אשר שכר נאה בצידו. מה שרבים מבין אלה המועסקים במקצוע לא נותנים עליו את הדעת הוא שבמקצוע זה יש גם סיכון, בעיקר עבור אוכלוסיית המתאמנים. על רקע העלייה במספר התביעות המוגשות כנגד מדריכים ומאמנים בתחום הספורט בשנים האחרונות, לאחר נזקים הנגרמים מרשלנות של אלה (לכאורה או שלא), נדרש מבעלי המקצוע להיערך מראש לכל תרחיש. ביטוח מאמני ספורט מאפשר להם את זה בדיוק.

על הביטוח

ביטוח מאמני ספורט, הידוע גם בתור ביטוח אחריות מקצועית, נועד לספק להם הגנה מפני תביעות המוגשות מפני תביעות המוגשות לאחר נזקים שנגרמו לאחד מלקוחותיהם, בין אם עקב רשלנות, תום לב או כל סיבה אחרת (שימו לב שהמדובר הוא על נזקי גוף ורכוש כאחד). ניתן למצוא וריאציות שונות של הפוליסה הזו, כל אחד מהן מותאמת לסוג הפעילות, להיקפה ולמאפייני הלקוחות, כאשר הפוליסה אמורה לכסות את מרבית סוגי הספורט: בין היתר, כושר, הליכה, פיתוח גוף, הרמת משקולות, ריצה, שחייה או אפילו זומבה או יוגה.

חשוב להדגיש כי את הפוליסות האלה יכולים לרכוש רק בעל מקצוע המחזיקים בתעודת הסמכה ממוסד מוכר, בהתאם לתחום העיסוק הספציפי שלו. הפוליסה תהיה תקפה רק כאשר המתאמנים מציגים אישור רפואי בר תוקף בפני המאמן או המדריך שלהם, כמו גם כאשר הם עומדים בתנאים דוגמת גיל מינימאלי, או מספר מסוים מתאמנים תחת אותו בעל מקצוע.

סעיפים חשובים שנכללים בפוליסה

ביטוח מאמני ספורט כולל בתוכו מספר סעיפים עיקריים המסבירים את הפופולאריות שלו. בצד הכלכלי, מדובר כאן על כיסוי ביטוחי המגיע למאות אלפי שקלים, או אפילו מיליוני שקלים (כאשר קבוצת האימון גדולה במיוחד). לצד זה, ניתן למצוא בפוליסות סעיפים חיוניים אחרים, המעניקים מענה מלא בעת הצורך, ובכלל זה ליווי מקצועי בעת הצורך, הגנה משפטית על ידי עורכי דין מטעמה של חברת הביטוח ועוד.

ההיבט הכלכלי של הביטוח

בדומה לסוגים אחרים של פוליסות, גם ביטוח אחריות מקצועית מצריך תשלום של פרמיה חודשית מצידו של בעל המקצוע. גובה הפרמיה משתנה בין הפוליסות השונות ותלוי בשורה ארוכה של משתנים, ובכלל זה סוג הביטוח, גובה הכיסוי שהוא מעניק, התנאים למימוש, וכמובן – המדיניות של חברת הביטוח הספציפית.

יש לתת את הדעת שכל אימת שבעל המקצוע מעוניין להפעיל את הפוליסה, נדרש ממנו לשלם דמי השתתפות עצמית. אלה נוטים להיות גבוהים ביחס לסוגים אחרים של ביטוחים ומגיעים לרוב לסכום של אלפי שקלים. עם זאת, אין צל של ספק שסכומים אלה בטלים בשישים אל מול ההוצאות הכספיות שהביטוח מאפשר לחסוך, במקרה של תביעה המוגשת נגד המאמן או המדריך, או אפילו בטלים אל מול היתרונות המגוונים האחרים של הפוליסה: חסכון במאמצים בעת הגשת תביעה, שקט נפשי של ממש וכיוצא בזה.

מאמרים רלוונטים נוספים

בואו...נווסת את החושים ונעצים את הפסיכומוטוריקה

19/05/2021

קרא עוד

השתלמויות מורי דרך

11/10/2012

קרא עוד

התפיסה ההומניסטית מול התפיסה הסמכותית

14/11/2012

קרא עוד

לימודי ספורט שונים

24/03/2014

קרא עוד

סוטאי שיטת טיפול יפנית מהפכנית

07/01/2013

קרא עוד

אימון כושר זה עניין אישי

30/08/2012

קרא עוד