דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

תוכנית המצטיינים - רג"ב

 

תוכנית רג"ב (ראש גדול בהוראה)

המכללה האקדמית בוינגייט

מרכזת התכנית: מיקי אופיר

"מאחורי כל הדברים הנראים לעין, יש דבר מה גדול יותר; כל דבר הינו נתיב, שער או חלון הנפתח אל משהו אחר" (אנטואן דה סנט-אכזופרי).

תכנית רג"ב (ראש גדול בהוראה)

התוכנית פועלת במכללה משנה"ל תשע"ג ומטרתה להכשיר את קבוצת הסטודנטים השותפים בה לקראת השתלבות במערכת החינוך כמורים פעילים, מובילי שינוי ומנהיגים בחינוך בכלל ובחינוך הגופני בפרט.

הסטודנטים מתנסים בהוראה במודל תלת-שנתי מדורג המשלב התנסות מקצועית, חינוכית וערכית. בשנה הראשונה הסטודנטים מכירים את מערכת החינוך באמצעות סיורים מקצועיים במסגרות חינוך מגוונות ובאמצעות מפגשים פרטניים וקבוצתיים עם תלמידים בבית ספר ניסויי וחקירת מאפיינים שונים של תהליכי הוראה-למידה בזיקה לרעיון הניסוי. בשנה השנייה ללימודים הסטודנטים משתלבים בהוראת החינוך הגופני בבתי ספר יסודיים ובשנה השלישית משתלבים הסטודנטים בהוראת החינוך הגופני בבתי ספר על יסודיים.

מטרות התוכנית הן:

  1. להדגיש ולטפח שלושה נושאים מרכזיים בהכשרה: מנהיגות חינוכית, יזמות וחדשנות חינוכית  וחשיבה יצירתית בחינוך. קורסים בנושאים אלה משולבים בעשייה מגוונת הן במהלך ימי ההתנסות בהוראה במרכזי הלימוד והן בהתנסות ייחודית בבית ספר ניסויי.
  2. לשתף וליצור מעורבות של הסטודנטים בעיצוב התכנים באמצעות בניה של קורסים, בהוראת עמיתים ובלקיחת אחריות אישית וקבוצתית להעשרת הלמידה והתנסות בדרכי למידה מגוונות.
  3. לעודד את הסטודנטים לפתח תפיסת עולם אישית ("אני מאמין") חינוכית ומקצועית וחשיבה ביקורתית בנוגע להוראת החינוך הגופני בבתי הספר תוך מודעות להקשרים רחבים בהם אנו פועלים, כמו למשל: ההקשר הגופני-בריאותי, ההקשר של תהליכי למידה והגשמה עצמית וההקשר החברתי והתרבותי. הסטודנטים יתנסו במגוון  יוזמות אישיות וקבוצתיות ללמידה וחקירה של הקשרים אלה.

 

הסטודנטים יהיו פעילים ויתרמו במסגרת המכללה והקהילה הקרובה במגוון תחומים כמו: הקמת מערך שיעורי עזר לסטודנטים במכללה, שיתוף פעולה עם אגודת הסטודנטים, התנדבות בקרב אוכלוסיות שונות, ארגון והכנה של ימי עיון במכללה והערכות לכנסים של תכנית המצוינות הארצית במכללות.

למידע על תוכנית רג"ב - לחצו כאן.

הכשרתון