דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

הכשרת חונכים למצילי בריכה

רקע לקורס הכשרת חונכים למצילי בריכה

מציל בריכה אחראי על בטיחות המתרחצים בבריכות השחייה. המציל מהווה דמות מרכזית וסמכותית באזור המים של בריכת השחייה. המציל הינו בעל תפקיד מכריע במצבי חרום הדורשים הצלת מתרחצים המצויים בסכנת טביעה והגשת עזרה ראשונה לנזקקים לכך.

כדי לאפשר  פיתוח מקצועי לתחום זה נדרשים אנשי מקצוע בעלי ניסיון רב בתחום ההצלה בבריכה אשר יוכלו לשמש  כחונכים המכשירים את דור העתיד של המצילים.

חונכים אלו  ישמשו כמדריכים במסגרת קורס מצילי בריכה המפוקחים על ידי משרד הכלכלה, תוך הקפדה על יכולת מקצועית גבוהה במיומנות הצלה ,הכרת תורת ההצלה ושליטה במיומנויות הדרכה ובמגוון הנושאים הנדרשים להכשרת מצילים.

סגל מגמה

בני כנען וצוות מרצים

הקורס מיועד לבעלי דרישות הכניסה לפי המפורט

1 . בעל תעודת מציל בריכה סוג 2.

2 . ניסיון מוכח של ארבע שנים כמציל בריכה, ב - 8 השנים האחרונות.

3 . אחד מאלה:

מורה לחינוך גופני שהינו בעל תעודה מקצועית של מדריך שחייה וניסיון מקצועי מוכח של 2 שנים כמדריך שחייה ב - 10 השנים האחרונות או בעל תעודה מקצועית של מאמן שחייה וניסיון מקצועי מוכח של שנה כמאמן שחייה ב - 10 השנים האחרונות.

מאמן שחייה בעל תעודה מקצועית וניסיון מקצועי מוכח של 3 שנים כמאמן שחייה ב – 10 השנים האחרונות.

אקדמאי שהוא מדריך שחייה בעל תעודת מקצועית וניסיון מקצועי מוכח של 4 שנים כמדריך שחיה ב - 10 השנים האחרונות או בעל תעודה מקצועית של מאמן שחייה וניסיון מקצועי מוכח של שנה כמאמן שחייה ב - 10 השנים האחרונות.

4 . ציון חיובי (70) בבחינה כניסה  בתורת ההצלה

5 . מסמך רפואי המעיד על בריאות תקינה.

6 . ועדת קבלה למועמדים

תכנית לימודים בקורס הכשרת חונכים למצילי בריכה

במסגרת הקורס יתקיימו שיעורים עיוניים ושיעורים מעשיים אשר יכללו תרגול מעשי ותרגול הדרכת עמיתים. בין נושאי הלימוד : מדעי גוף האדם , פציעות ופגיעות באימוני קורס מצילי בריכה.  ביומכניקה ,הידרודינמיקה, מיומנות דיבור ותקשורת, מיומנויות הדרכה, שיטות אימון, תורת ההצלה בבריכה, חוק ומשפט, נהלים והנחיות, התנהגות ארגונית ותקשורת בינאישית.

היקף הלימודים

123  שעות  4 ש"ש

פרטים נוספים

הקורס בפיקוח משרד הכלכלה והתעשייה, זרוע העבודה, האגף להכשרה מקצועית ופיתוח כ"א.

תעודה

לעומדים בדרישות הקורס תוענק תעודה ״חונך מצילי בריכה ״ מטעם משרד הכלכלה והתעשייה, האגף להכשרה מקצועית ופיתוח כ"א, זרוע העבודה.

למה אצלנו

המרכז האקדמי לוינסקי - וינגייט  היא מוסד מוכר להשכלה גבוהה. הלימודים מעניקים הכשרה אקדמית המשולבת בהכשרות מקצועיות בתחומי התנועה, האימון, השיקום, הספורט וההוראה. הלימודים במכללה הם חוויה אקדמית ומקצועית. פעולות חברה ותרבות, אירועים חגיגיים.

תהליך ההרשמה והקבלה