דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

יורם אהרוני | כושר גופני | 07/03/2015

נאה דורש נאה מקיים

ד"ר קנת ה.קופר (Dr. Kenneth H. Cooper), בן ה-84 (נולד בחודש מרס 1931) ממליץ בספריו לצבור לפחות 30 "נקודות אירוביות" בשבוע. לפני שנה  הוא נשאל על שגרת אימוניו. הוא עדיין עובד ב"מרכז האירובי של קופר" בדאלאס, טקסס, ארה"ב, 12-10 שעות , 5 פעמים בשבוע. בסוף יום העבודה הוא פונה להתאמן בחדר הכושר במרכז. הוא מתחיל את האימון בהליכה על מסילה. 3-2 דקות ראשונות בקצב של 3.5 מייל/שעה (5.6 קמ"ש) ואחר כך הוא מגביר את הקצב ל-4.0 מייל/שעה (6.4 קמ"ש) והולך במהירות  זו כ-30 דקות. אחרי כמה דקות של שחרור הוא פונה למכונות הכוח ומבצע   במשך 15-10 דקות, 6-5 תרגילים, תוך מתן תשומת לב בעיקר לתרגילים לשיפור הכוח בחלק הגוף העליון.

מפעילות ההליכה שלו הוא צובר כ-25 נקודות אירוביות בשבוע- הליכה של שני מייל ב-30 דקות מעניקה 5 נקודות.  בהחלט מכובד לגבי אדם פעיל מאד בן 84.

הוא נשאל לאיזו מוסיקה הוא מאזין בשעת ההליכה על המסילה והשיב כי הוא אינו מאזין למוסיקה בזמן ההליכה אלא צופה בערוץ "פוקס ניוז" בטלוויזיה. אם היה יכול מוסיקה ללכת לצליליה,  היה בוחר בנעימת הנושא מן הסרט "מרכבות האש".

לארוחת בוקר אוכל קופר דייסת שיבולת שועל עם תכשיר צמחי להורדת כולסטרול (oatmeal with Benecol). 

 שאלה: מהי ארוחת השחיתות שלך?

תשובה:  ארוחה שיש בה גם סטייק וגם קינוח, שני דברים שאני לא אוכל באופן שגרתי.

בראיון לא נשאל קופר על הפעילות הגופנית שלו בסוף השבוע אבל סביר מאד שבשבת ויום ראשון הוא צובר לפחות עוד 5 נקודות אירוביות נוספות, כך שהוא מגיע ל-30 נקודות בשבוע.

מקור:

Lauren DeLozier What Dr. Kenneth Cooper Eats For Breakfast

The father of aerobics on how he stays in shape.

http://www.dmagazine.com/health/2014/celebrity-fitness-guides/kenneth-cooper


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן