דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: משה ונגר | הקטגוריה: אפידמיולוגיה | תאריך: 18/10/2017

התכנית לאורח חיים פעיל ובריא

השאלה:

שלום רב,

התקבלתי לתואר שני בתכנית "מוסמך בחינוך לאורח חיים פעיל ובריא". אשמח לקבלת חוות דעתכם בנידון הואיל וזוהי השנה הראשונה שתואר זה עולה "לאוויר". מה איכותו של תואר זה ובמה הוא יכול לקדם אותי? האם תואר זה נתפס בשוק כמוביל ומה הן אפשרויות ההתפתחות בעקבות לימודים אלה?

אודה לתשובתכם,

בברכה, משה ונגר

התשובה:

שלום משה,

אמנם קבלת תשובה מפורטת ממרכזי המסלול החדש אבל זו הזדמנות להעלות אותה למבקרים אחרים באתר.

אנסה לענות לפי סדר שאלותיך:

התכנית לאורח חיים פעיל ובריא היא תוכנית שאנו עובדים עליה כבר מספר שנים והיא עברה רביזיות ותיקונים על ידי משרד החינוך והמל"ג. כך שאנו בטוחים שהיא איכותית וברמה גבוהה.

מאחר שזו השנה הראשונה של התואר, לא ניתן לענות "כיצד הוא נתפס בשוק", אבל הלימודים במכללה האקדמית בוינגייט נחשבים בין המובילים בארץ בתחום וכפועל יוצא התואר נתפס במערכת המקצועית: המל"ג ומשרד החינוך, כתואר מוביל בתחומו.

שתי מטרות עיקריות לתוכנית: 

1. ככל מסלול לתואר שני המוכר בארץ, מטרת התכנית היא להרחיב ידע ולאפשר לסטודנטים להבין מחקרים. באופן ספציפי בתואר הנוכחי, להבין מחקרים העוסקים בחינוך לאורח חיים בריא ככלל ובהכשרה לביצוע מחקרים בנושא, למעוניינים.

2. שלא כמו מסלולים רבים לתואר שני מוכר בארץ, קיימת לתואר גם מטרה יישומית והיא להכשיר אנשים בעלי ידע בסיסי בהוראה ו / או במדעים ולהוביל תחומי בריאות במגזרי האוכלוסייה השונים בחינוך הפורמאלי והלא פורמאלי. 

תחומי הלימוד וההכשרה מתמקדים בהרחבת הידע באפידמיולוגיה ושיטות מחקר בתחומי הפעילות הגופנית והתזונה ובנוסף לכך גם בהכשרה לבניית תוכניות חינוך לבריאות  באמצעות לימוד חסמים וגישות מדעיות להנגשת שינוי התנהגותי.

כל אלה יקנו למשתתפי התוכנית בסיס להובלת מחקר יחד עם כלים מקצועיים לבנייה והובלת תהליך שינוי התנהגות כדרך לחינוך לאורח חיים פעיל ובריא. הכשרה זו תאפשר השתלבות בתפקידים בכירים בריכוז, פיקוח, ניהול, והובלת פרויקטים.כידוע, רוב מקומות העבודה דורשים היום תואר שני לקבלה לתפקידים אלה.

כמו כן קיימים יתרונות נוספים לסטודנטים שיצטרפו השנה לתוכנית: אפשרות לשלב לימוד קורס מדריכי חדר כושר (שעלותו כ- 7000 ש"ח), ללא תשלום נוסף ועם פטורים מקורסים שיילמדו במסגרת התואר. יתרון נוסף הוא שבשנה הנוכחית הלימודים יתקיימו בקבוצות קטנות על מנת לאפשר העמקה בנושאים הנלמדים.

Sigal Eilat-Adar PhD, RD

Clinical dietitian and epidemiologist

 

Tel: 0544400029


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.