דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

צוות המרכז

 פרופסור ישעיהו (שייקה) הוצלר

ראש המרכז

פרופסור ישעיהו (שייקה) הוצלר

פרופ' הוצלר רכש את השכלתו בתחום מדעי החינוך הגופני והספורט במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ולאחר מכן בתואר שני ושלישי באוניברסיטת היידלברג בגרמניה. פרופ' הוצלר בעל מינוי בדרגת פרופ' מן המניין במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט) ועומד כעת בראש מרכז לחדשנות ויזמות לאחר שבין השנים 2012 – 2020 עמד בראש בית הספר ללימודים מתקדמים. בין השנים 1987 – 2007 עמד פרופ' הוצלר בראש המגמה לחינוך גופני שיקומי ולספורט נכים בקמפוס וינגייט, כדי להכשיר אנשי מקצוע להתאמת פעילות גופנית עבור בעלי נכויות גופנית ואחרות, וכן לשילוב בעלי צרכים מיוחדים במערכת החינוך והפנאי.

פרופ' הוצלר שימש כמרצה מן החוץ ופרופסור אורח בתוכניות אקדמיות שונות לרבות באוניברסיטת אריאל בחוג לפיזיותרפיה, באוניברסיטת תל אביב ובטכניון בלימודי התעודה ברפואת ספורט, בתוכנית האקדמית הבינלאומית  Erasmus Mundus המשותפת לאוניבריסטאות בבלגיה, צ'כיה, נורבגיה ואירלנד לתואר שני בפעילות גופנית מותאמת. כמו וכן משמש פרופ' הוצלר יועץ בכיר לפיתוח מודלים שונים של פעילות ושל הכשרה מקצועית עבור הביטוח הלאומי בישראל ובמסגרת תוכניות אירופאית לפעילות גופנית מותאמת בין היתר בבלגיה, בספרד, בטורקיה, בסין וברוסיה.    

פרופ' הוצלר פרסם מעל 100 מאמרים בכתבי עת מדעיים בארץ ובעולם, ברובם בכתבי עת רפואיים בינלאומיים. כמו כן הוא פרסם מספר ספרים בעברית, הקים וערך אתרי אינטרנט מקצועיים, והיה שותף בכתיבת פרקים בספרי מחקר ועיון בינלאומיים בתחום הפעילת הגופנית המותאמת. בין 2013 2016 הוא כיהן כעורך ראשי של כתב העת הבינלאומי לפעילות גופנית מותאמת Adapted Physical Activity Quarterly.

בתחום היישומי, פרופ' הוצלר פעיל שנים רבות במסגרת הייעוץ והפיתוח הארגוני במרכז הספורט לנכים ברמת גן, שם הקים פרויקטים רבים בתחום השירותים לאנשים עם מוגבלות, כגון (א) פעילות גופנית מכלילה (משולבת) של בני נוער עם מוגבלות בקהילה, (ב) מרכז ללמידה עצמית והעצמה שהפגיש מאות אנשי מקצוע ואלפי צעירים עם הקשיים ויכולות ההתמודדות של אנשים עם מוגבלות, ו(ג) את פרויקט הסל-גל במסגרתו הוקמו קבוצות כדור סל בכיסא גלגלים משותפות לבני נוער עם וללא מוגבלות.

פרופ' הוצלר היה מעורב בהקמה וניהול של ארגונים מקצועיים בארץ ובעולם. הוא שרת כיו"ר הראשון של הארגון הישראלי לספורט טיפולי, ולאחר מהן בוועד המנהל של  הארגון הישראלי להידרותרפיה. כמו כן הוא היה חבר מאז 1998 בוועד המנהל של הארגון הבינלאומי לפעילות גופנית מותאמת IFAPA, בין השנים 2007 - 2011 כיהן כנשיא הארגון. בשנת 2018 זכה בפרס הארגון הבינלאומי IFAPA על מפעל חיים בתחום הפעילות הגופנית המותאמת.

 
ד"ר נועה חורש ד"ר נועה חורש