דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?
המעבדה למציאות מדומה בחקר התנועה

המעבדה למציאות מדומה בחקר התנועה

כללי

המעבדה קיימת מאז 2009 ונועדה לחקר האפשרויות הטמונות בסביבת המציאות המדומה (Virtual Reality) לקידום תהליכי למידה של מיומנויות תנועה וספורט, וכן לאימון ושיקום תנועתי. במסגרת זו נבדקים רכיבי ביצוע ותפיסת מסוגלות של תפקודים ומיומנויות תנועה כפועל יוצא של שימוש בסביבות הוירטואליות.

תחומי מחקר עיקריים

עד כה נבדקו אוכלוסייות של סטודנטים עם וללא לקויות בקשב, ומבוגרים לאחר אירוע מוחי, אך בעתיד מתוכנן לבחון מגוון רחב מאוד של אוכלוסיות ופעילויות שניתן לקדם באמצעות תרגול מיומנויות בדידות או מרובות בסביבה המדומה, כולל ילדים עם לקות התפתחותית בקואורדינציה הפרעות קשב, ושיתוק מוחי.

 ציוד במעבדה

המעבדה משתמשת בפלטפורמות וירטואליות מסוג IREX  WII  SEEME  TIMOCCO אשר כל אחת מהן מחוברת למחשב לאמצעי חישה: מצלמת וידאו WEBCAM או KINECT או חיישן תנועה.

במסגרת המעבדה מתאפשר לבצע כוונון אישי של דרגות הקושי ומאפייני הסביבה והתנועה של המשתתפים, כדי להשיג את אפקט הלמידה המיטבי. כמו כן מתאפשר לשמור את הנתונים הביצועיים ואת המשתנים הקינמטיים של התנועות שבוצעו, הן באופן מקומי והן מרחוק, (Tele-training) לצורך שימוש מתן משוב מרחוק, וכן לצרכים קליניים ומחקריים. לאחרונה פותחה גישה חדשה לאימון "היברידי" המשלב  תרגול רב-משימתי של הליכה על מסילה נעה תוך כדי ביצוע משימות תנועה לפלג גוף עליון.

חוקרים

ד"ר ישעיהו הוצלר

ד"ר עינת ינוביץ

ד"ר איילת דונסקי

 גב' שרית טרסר