דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

שם השואל: יהודית הולנדר | הקטגוריה: כושר גופני | תאריך: 03/12/2022

מרחק הריצה המומלץ לילד בן 8

השאלה:

מה אורך מסלול ריצה מומלץ לילד בן 8

התשובה:

אני לא מכיר המלצה שילדים בני 8 יעסקו באימוני ריצה. מצד שני חשוב מאד שילדים יעסקו בפעילות גופנית מגוונת. אלה המלצות ארגון הבריאות העולמי לגבי פעילות גופנית לילדים ובני נוער בגיל 5 עד 17:
   "ילדים ובני נוער צריך לבצע בממוצע לפחות 60 דקות של פעילות גופנית מתונה עד נמרצת בכל יום. פעילות זו צריכה להיות בעיקר אירובית באופייה.
פעילויות עצימות וכאלה התורמות לחיזוק שרירים ועצמות צריכות להתבצע לפחות 3 פעמים בשבוע.
ביצוע  קצת פעילות עדיף על אי ביצועה כלל. גם פעילויות בכמות ובעוצמה הנמוכות מאלה המומלצות יתרמו לשיפור המצב הבריאותי של הילדים ובני הנוער.
תוכניות האימונים לילדים ובני נוער צריכות להתחיל בביצוע כמו קטנה של פעילות גופנית ובהדרגה יש להעלות את מספר האימונים בשבוע, את משך הפעילויות ואת עוצמתן.
תוכניות האימונים לילדים ובני נוער צריכות לקחת בחשבון שיקולי בטיחות,  ורצוי שהן יהיו מגוונות ומהנות.
חשוב להגביל את הזמן המוקדש לפעילויות יושבניות של ילדים ובני נוער ובמיוחד את שעות הצפייה שלהם במסכים בשעות הפנאי."
משמעות ההמלצה היא שילדים צריכים לבצע במצטבר לפחות שעה של פעילות גופנית ביום בפעילויות כמו הליכה, רכיבה על אופניים, שחייה ומשחקים. פעילויות גופניות של ילדים יכולות בהחלט לכלול קטעים של ריצה שהילדים  מבצעים כי הם נהנים לעשות אותן. אין כל רע בכך שילדים מסוימים ירוצו מדי פעם אפילו כמה מאות מטרים ברציפות אבל בוודאי שלא צריך לעודד אותם בגיל 8 לעסוק באימוני ריצה מסודרים. 
אם מדובר על השתתפות של ילדים במרוצים במסגרת בתי הספר, משרד החינוך מתיר רק השתתפות במרוצים עממים וגם זאת רק החל מכיתה ה'. מרחק הריצה המאושר לתלמידים בכתות ה'-ו' לא יעלה על 1200 מטר.
 לסיכום, צריך בהחלט לעודד ילדים בגיל  8 לעסוק בפעילות גופנית ורצוי מאד שזאת תהיה מהנה ומגוונת. הפעילות יכולה לכלול קטעים של ריצה אבל לא רצוי שילדים בגיל 8 יעסקו באימוני ריצה מסודרים. יש הרבה חוגים המציעים פעילויות ספורטיביות לילדים בגיל 8 במשחקי כדור, אומנויות לחימה, שחייה, התעמלות ואפילו באתלטיקה אבל לא רצוי שילדים יתחילו לעסוק בגיל 8 באימוני ריצה בלבד ובוודאי שלא באימונים לשם ריצה תחרותית. אימונים לריצה תחרותית מומלצים למעוניינים בכך רק אחרי גיל 15.


יש לך שאלה למומחים של המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט (קמפוס וינגייט)? אין צורך להתבייש, רק ללחוץ כאן.