דילוג לתוכן המרכזי בעמוד

תזוּזוּ – אפליקציה חדשה וחינמית למורי החינוך הגופני

מאת: לימור אשר

תיוג: כלים מתוקשבים, סביבות למידה עתירות טכנולוגיה, חינוך גופני, יוזמות חינוכיות

תזוזו היא אפליקציה שמאפשרת תיעוד רב שנתי ומיידי של הישגי התלמידים בשיעורי החינוך הגופני. מדובר בכלי דיגיטלי שמחליף את יומן המורה המוכר.

ביומן הדיגיטלי מתבצע ניהול הנתונים השוטף של המורה: נוכחות (הגעה בזמן/איחור) ותלבושת. כמו כן, המורה יכול לבצע חמישה מבדקים שונים שלצורך תיעודם קיים סטופר מובנה.

תזוזו היא מיזם דיגיטלי חדש, יוזמתה של לימור אשר, מורה לחינוך בבית ספר בר-לב בפתח תקווה (בוגרת המכללה האקדמית בוינגייט). 

לפני שלוש שנים נענתה לימור, לקול קורא למורים יזמים, להצטרף  ל-MindCET שבמט"ח, שם נרקם לו הרעיון למיזם. במהלך שנה זו נחשפה לראשונה לעולם הדיגיטלי ורעיון המיזם הלך ונרקם לו בליווי תמיכה מקצועית של כלל אנשי MindCET.

לאחר מכן, יזם משרד החינוך סטארטאפ חדש – Edstart, שקרא לאנשי חינוך בעלי רעיון טכנולוגי להצטרף למחזור הראשון.

במהלך שנתיים של ליווי מקצועי, מעמיק ומעשיר שכלל ביקור שבועי בחברות הייטק מובילות, בתמיכה ובמימון של איגוד התעשיינים, תעשיידע וכמובן משרד החינוך, ולאחר אפיון מקצועי של הכלי, פותחה תזוזו על ידי חברת Matrix.

מדובר במיזם ראשוני וייחודי מסוגו עבור מורים לחינוך גופני. כיוון שמשרד החינוך עומד מאחורי פיתוח המיזם ומימונו, בגרסתו הנוכחית, הוא חינמי עבור מורים לחינוך גופני והכניסה אליו היא באמצעות הזדהות אחידה של המשרד.

תזוזו היא כלי שמיועד גם לתלמידים. המרחב שמיועד עבורם מאופיין כולו וממתין לפיתוח. מדובר באפיון שכולל תיעוד רב שנתי (מכיתה א'-יב') של הישגי התלמיד וכלל נתוניו (נוכחות, תלבושת ועוד). תיעוד מקיף זה מאפשר הנגשת הנתונים לתלמיד בכל רגע נתון.

בהמשך לרפורמת 90 הדקות של משרד החינוך, שמטרתה להגדיל את זמן פעילות הלומדים מעבר לשיעורי החינוך הגופני, תזוזו מאפשרת לכל תלמיד להפעיל את האפליקציה לאחר שעות בית הספר וכל פעילותם הגופנית מתועדת. כל פעילות גופנית כזו "מצ'פרת" את התלמידים בציון ומעודדת אותם לפעול.

לסרטון הסבר על תזוזו מפי לימור אשר

לקהילת תזוזו בפייסבוק

סירקו להורדה חינמית של תזוזו באנדרואיד

לסריקה

 

מאמרים רלוונטים נוספים

פעילות גופנית כ"הון אנושי" בקרב נשים בגיל המעבר

11/03/2019

קרא עוד

תזוּזוּ – אפליקציה חדשה וחינמית למורי החינוך הגופני

11/03/2019

קרא עוד

משולחן העריכה

11/03/2019

קרא עוד

במים כל אחד יכול

11/03/2019

קרא עוד

הכשרתון 82

11/03/2019

קרא עוד

הנחיות מעודכנות לפעילות גופנית לאמריקאים

11/03/2019

קרא עוד