דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

על תכנית ההכשרה

הנחיית קבוצות- תוכנית אינטגרטיבית להכשרת מנחי קבוצות בגישות הוליסטיות ורוחניות

קבוצות – רבים שואלים מיהם מנחי הקבוצות ומהי עבודתם. במסלול זה נעסוק ונגדיר, יחד ולחוד את המהות הייחודית כל כך של המנחה. העבודה עם קבוצת אנשים מאפיינת מקצועות רבים ובכל זאת למנחי הקבוצות ייחוד ויתרון משמעותיים – הקבוצה היא המדיום שלהם. ראייתם את התהליכים הקבוצתיים ויכולתם לפעול ולאפשר להם להתפתח הינם אך חלק אחד ממהות זו. עמידתם לצד אלו העוסקים במלאכת השינוי שמתאפשרת בחלל הקבוצתי מהווה חלק משמעותי נוסף. את אלו ניתן לקחת ולשמש בכל סביבה ובעזרת כלים רבים ומגוונים. אלו הם המים בהם שוחים אנו, מנחי הקבוצות.

בעידן זה של שגשוג גישות ושיטות הדרכה והנחיה שונות, עלינו לבחור בחכמה את המדיום המתאים לנו ולאנשים איתם אנו עובדים. 

המסלול האינטגרטיבי מיועד למנחי קבוצות שעברו הכשרה בסיסית או, אנשי מקצוע העובדים עם קבוצות המעוניינים לרכוש ולשכלל מיומנויות הנחיה ולהעמיק את הידע הפורמאלי והמעשי באסכולות הנחיה שונות. 

ייחודו של מסלול זה הוא בנקודת המוצא שלו- השילוב ההוליסטי החכם (אינטגרטיבי) של גישות שונות, על ידי חשיבה ביקורתית ועצמאית. 

מטרתו היא להפגיש את המשתתפים עם המקורות לגישת ההנחיה הרב-תחומית ועם נקודות המבט של גישות הוליסטיות ורוחניות על טבע האדם, על תהליכי ההתפתחות, הריפוי והשינוי תוך התבוננות על הייחודיות והעוצמה האישיים המתלווה לחייהם האישיים והמקצועיים.