דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

תנועה והטעיות ללא כדור

ענת דרייגור - מרצה במכללה ומאמנת כדורסל בכירה

הטעיות בתנועה ללא כדור

אחת מהמיומנויות הבסיסיות לכל משחקי הכדור ובפרט למשחק הכדורסל היא תנועת השחקנים ללא כדור ועם כדור.

ככלל, במהלך המשחק נעים השחקנים רוב הזמן ללא כדור - עובדה בעלת חשיבות הן מבחינה הגנתית והן מבחינה התקפית. אי לכך, יש צורך לתרגל את מיומנות התנועה ללא כדור אין ספור פעמים. ביצוע איכותי של התנועה מתבטא בתזמון שלה (להפתיע) ובשינוי הקצב, המהירות והכיוון. כמו כן - הפעלת החלק העליון של הגוף כדי למנוע נוקשות ופעילות בלימה ודחיפה של הרגליים.

 לקטנטנים (גלאי גן - כתה ג'):

1. תופסת קווים, צבעים וצורות

מגרש כדורסל שעליו מסומנים כל קווי המתחם. הילדים מתפזרים על כל הקווים המסומנים, אחד מהם (או יותר) הוא התופס. הריצה מותרת אך ורק על הקווים. המשחק נועד גם להכיר את קווי מגרש הכדורסל.

בשלב הבא, הילדה התופסת מכריזה על צבע או על צורה במגרש הכדורסל. הילדים נעים במגוון מצבי גוף ושינויי כיוון בריצתם במטרה לעמוד על הצבע או הצורה המוכרזים, כאשר התופסת מנסה לגעת באחד הילדים במנוסתו.

אפשרויות:

(תרגול מיומנות תנועה והטעיות ללא כדור, זריזות, מהירות, שינויי כיוון).

תרגול מיומנות תנועה והטעיות ללא כדור, זריזות, מהירות, שינויי כיוון

 

 

 

 

 

 

 

לכתות ג' ומעלה:

2. תופסת "מיליון דולר"

חברות הקבוצה, המפוזרות במגרש, מוסרות ביניהן כדור. אחת הילדות בורחת, והשאר צריכות לגעת בה עם הכדור וכך היא נתפסת (אין לזרוק עליה את הכדור מרחוק). אסור לנוע במרחב עם הכדור ואסור לכדרר. בשלב השני מפזרים "כסף" במגרש (טבעות, מטפחות, סרטים, חולצות). כל חפץ שווה, למשל, 100,000 דולר, והבורחת צריכה לאסוף אותם ולצבור סכום של מיליון דולר (כלומר 10 חפצים) לפני שתיתפס.

אפשרויות: החלפת הנתפסת, הוספת נתפסות, הוספת כדורים.

(תרגול תנועה ללא כדור, הטעיות, שינויי כיוון, מסירות).

תרגול תנועה ללא כדור, הטעיות, שינויי כיוון, מסירות