דילוג לתוכן המרכזי בעמוד
מתעניינים בלימודים?

היכל התהילה כדורסל נשים מכירים ומוקירים את שחקניות הכדורסל של מדינת ישראל

מאת: ענת דרייגור

איך לא חשבו על זה קודם?

זה מה ששאלתי את עצמי, כשהתבשל אצלי הרעיון להקים היכל תהילה לכדורסל הנשים בישראל – לשחקניות, למאמנות (ולמאמנים) ולכל הנשים (והאנשים) היקרות שקשורות בענף הספורט האהוב עליי.

בחרתי להקים את המפעל החשוב הזה, גם ללא תמיכה מהממסד, ובהמשך בעזרתן של כדורסלניות עבר נהדרות שהכרתי בדרך, פשוט כי הבנתי שאם לא נעשה את זה בעצמנו, זה לא יקרה.

ענף כדורסל הנשים, שאני גאה להשתייך אליו, החל את דרכו בישראל בשנות ה-50 של המאה הקודמת וידע הרבה מאד ימים יפים, תהפוכות, אינטריגות, הישגים והכי חשוב – נשים מצוינות, מוכשרות ופורצות דרך.

כשחברה מאמצת הדרת נשים, לא פשוט להיות אישה בישראל  ובהחלט מאתגר להיות כדורסלנית בארץ שלנו, אבל משפחת כדורסל הנשים היא משפחה שהולכת וגדלה, וחשוב לנו מאד, ששחקניות העתיד יכירו את שחקניות ההווה ויוקירו את שחקניות העבר. חשיפת ספורטאיות-כדורסלניות עבר כמודל חיקוי ולמידה חינוכי תוך הפנמת ערכים, כגון: מצוינות, מנהיגות, עבודת צוות, התמדה, לדעת לנצח ולהפסיד, אחריות אישית, ועוד.

העבודה לא קלה, היא כרוכה באיתור, באימות, בעריכה ובנבירה בארכיונים, בחיפוש חומרים במאגרים ובספריות ביתיות, אבל המפגשים האישיים שהמיזם הזה מזמן לנו, עם נשים גדולות (גם גבוהות, אבל בעיקר עם שיעור קומה) והסיפורים שאנחנו שומעות, מרתקים ומרגשים עד כדי כך שיש לנו הרצון לשתף את כולם.

כל המידע: התמונות, הכתבות, החוויות והסרטונים שנצברו אצל כל הנשים הללו, אנחנו מעלות לאתר להיכל התהילה, ובכך מתעדות ומנציחות עבר ספורטיבי עשיר הישגים הראויים להערכה ולהוקרה, מאפשרות בית לכל שחקניות הכדורסל בישראל ששיחקו בנבחרות ישראל ובליגה הראשונה בזמנן.

במקביל, הצבנו לעצמנו משימה לא פחות מאתגרת - לקבל תמיכה מגופים ממלכתיים ומגורמים עסקיים. חשוב לנו שהמדינה תכיר בחשיבות המפעל הזה שאמור להתרחב לכל ספורט הנשים ותיתן לו תמיכה חומרית ורוחנית, ונשמח מאד אם חברות מסחריות יכירו בחשיבות המיזם שלנו ויתמכו בו כלכלית.

ובינתיים, אני מזמינה אתכם להיכנס להיכל התהילה ולהיחשף לעולם הכדורסל הנשים המכובד של מדינת ישראל

לאתר היכל התהילה, לחצו על התמונה ובחרו שחקנית

היכל התהילה כדורסל נשים

 

 

 

 

 

 

 

 

לדף הפייסבוק של היכל התהילה כדורסל נשים לחצו כאן